T, 27.09.2022

Järgmisest aastast kujuneb tõehetk

Karl Juhkami
, reporter
Järgmisest aastast kujuneb tõehetk
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Murdmaasuusataja Marko Kilp 2019. aasta MMil. 
Murdmaasuusataja Marko Kilp 2019. aasta MMil. Foto: Tairo Lutter

Murdmaasuusatajad lõpetavad sel nädalavahetusel väikese talvepuhkuse, kui naasevad võistlusrajale Rootsis Falunis. Meie meestest on ennast üles andnud Marko Kilp ja Kaarel Kasper Kõrge.

Meie ainsa A-koondislase Kilbi tänavune hooaeg pole liiga palju põhjust rõõmustamiseks andnud. Kui hooaja avaetapil Rukal üllatas ta spordisõpru klassikasprindi 17. kohaga, siis pärast seda pole õnnestunud enam punktikohale jõuda. Davosis oli Kilp 62., Planicas 58., Dresdenis 48. ja kaks nädalat tagasi Oberstdorfis 60.

Nigelad tulemused mõjuvad rusuvalt mõistagi ka sportlasele ning lipu kõrgel hoidmisele ei aita kaasa ka Eesti «talv». Sel nädalal avanenud taevaluugid on olukorda küll veidi parandanud, kuid enne seda pani Kilp kodumaal viimati suusad alla 31. detsembril.

«Suusataja tahaks ikkagi suusatada ehk kui tänavu välja vaadata, siis motivatsioon on natukene langenud. Aga arvan, et üks hea tulemus tõstaks selle kohe tagasi,» ütles Kilp.

Senise hooaja põhjal ta ühtegi etteruttavat järeldust tegema ei hakka. «See ongi olnud selline otsimise aasta,» lausus ta rahulikult.

«Järgmine aasta näitab ära, kas suusatamine on minu jaoks või mitte. Arvestades mulluseid sündmusi, siis tänavune aasta ongi raske. Kõik sportlased on pidanud ise omale vahendeid leidma ja kõike organiseerima. See on olnud kõva proovikivi. Samas, hea, et on olnud [tiitlivõistluste mõttes] vaheaasta. See on lubanud rohkem katsetada,» jätkas Kilp.

Murdmaasuusatamise MK-sarjas on sel hooajal jäänud sõita veel 16 MK-osavõistlust. Sel nädalavahetusel toimuval Faluni etapil on lisaks klassikasprintidele kavas veel naiste 10 km ja meeste 15 km vabatehnikasõidud.

Meestest juhib MK-sarja venelane Aleksandr Bolšunov 1457 punktiga. Teisel kohal on sõrmeluumurru tõttu Falunis mitte võistlev norralane Johannes Høsflot Klæbo 1222 ning kolmandal venelane Sergei Ustjugov 851 punktiga. Kilp hoiab 14 MK-punktiga 105. kohta. Kokku on sel hooajal punkte teeninud 132 meessuusatajat.

Märksõnad
Tagasi üles