Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (19) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (16) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (15) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu ja Kuressaare kombivad lennuühenduse loomist

2 min lugemist
Kuressaare ja Bromma lennujaama vahel teeb 72-kohaline ATR 72-600 maist septembrini 36 edasi-tagasi lendu, esmaspäeviti ja reedeti. FOTO: Braathens Regional Airlines

Kuressaarest algavad mais lennud Stockholmi Bromma lennujaama. Lepingu järgi on hooajaline liin töös septembrini ja lennuühendus on kaks korda nädalas, esmaspäeviti ja reedeti.

Liini ettevalmistamisel on aga Tartu linnavalitsus ja Saaremaa vald kaalunud, kas ei võiks lennufirma Braathen Regional Airlines 72-kohaline ATR pärast maandumist Kuressaares edasi lennata Tartusse. See looks lennuühenduse Tartu ja Kuressaare vahel, millest on aastaid räägitud – aga mis riigi tellitud üldhuviteenusena endiselt aktuaalne pole –, ning ühenduse ka Tartust Stockholmi. Viimati lendas seda vahet Estonian Air aastal 2012.

Saaremaa vallavanem Madis Kallas ütles, et Tartu liinist on paljud rääkinud ja see kerkib alati, kui arutatakse Kuressaare lennuühendusi, nüüdki oli ütlejaid, et Rootsiga teete, aga Tartuga pole ikka korralikku ühendust. «Teame, kui palju bussiga käiakse, seda on ütlemata vähe. Aga on küsimus selles, kas enne peab olema võimalus ja siis tulevad inimesed, või enne on inimesed ja siis pakkuda võimalust. Võib-olla praegu on Tartu ja Saaremaa vaheline side nii õrn ka seepärast, et ühendused on alla igasugust arvestust,» märkis Kallas.

Huvist hoolimata on osalised ettevaatlikud. Tartu vaates jääb hooajalisest turismiliinist väheks, pealegi ei ole Bromma ümberistumisteks mugav lennujaam. «Kuivõrd see on eelkõige turismiliin, üsna hõreda graafikuga, saab see ilmselt olla argumendiks turismikorraldajatele,» ütles Tartu linnapea Urmas Klaas. «Oleme Saaremaa vallavalitsuse esindajatega sellel teemal rääkinud, et pikendada Bromma–Kuressaare liini Tartuni.»

Enne asja edasi arutamist oleks vaja ülevaadet, kuidas läheb eelmüük. «Et ei tekiks seda ohtu, et Tartust, mis on meist neli korda suurem, on lennuk reisijaid täis ja siis on Saaremaal vahemaandumine, kus keegi ei taha maha minna ega saa peale tulla, sest lihtsalt ei mahu,» rääkis Kallas. «See oli meie peamine murekoht. Kui kogu aeg jääb mingi varu, mis ei ole välja müüdud, siis võib edasi arutada.»

Saaremaa vald maksab lennufirmale kolme aasta jooksul kuni 180 000 eurot.

Kas Helsingisse lisalennud?

Finnairi Tartu ja Helsingi lennuliinil oli jaanuaris 2148 reisijat, mis on 313 võrra enam mullusega võrreldes.

Seejuures lendas Tartusse 1095 ja Helsingisse 1089 inimest. Lendude keskmine täitumus oli mõlemal suunal üle 64 protsendi.

«Meil on hea meel tõdeda, et Tartu–Helsingi liin jätkab tõusvas trendis, see annab võimaluse läbirääkimisteks sageduse lisamiseks,» sõnas Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on selleteemaline kohtumine Finnairi juhtidega kavandatud 14. veebruariks.

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto