Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (19) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada (1) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (19) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu uus võimulepe saab täna allkirjad

2 min lugemist
Tartu abilinnapea kandidaadid Asko Tamme (vasakul) ja Gea Kangilaski (paremal) ning keskel volikogu esimehe kandidaat Lemmit Kaplinski.   FOTO: Margus Ansu

Täna keskpäeval saab raekojas allkirjad Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsioonilepe Tartu valitsemiseks kohalike valimisteni jäänud pooleteise aasta jooksul.

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et leping on fraktsioonides läbi arutatud ja see on hea koalitsioonileping, milles on kajastatud Tartu tugevate külgede edasiarendamine.

«Jätkame jõuliselt Tartu kultuuripealinna 2024 ettevalmistusi. Tähtis on Tartu ettevõtlus- ja elukeskkonna arendamine, keskkonnateemad on alati olulised olnud, revolutsiooni nendes küsimustes ei ole,» rääkis Klaas. «Visioon on, et Tartu oleks hea energiaga targalt arenev kogukond ja roheline teerajaja.»

Uued abilinnapead

Kõneluste käigus võeti üksipulgi läbi iga viimane kui lepingupunkt, vaieldi, kus vaja ja ehk ülearugi, kommenteeris uut lepingut sotsiaaldemokraatide Tartu piirkonna juht Heljo Pikhof.

«On ju meie ja partnerite ühisosa silmanähtav ning päris mitmed olulised põhimõtted, mis omaks on võetud, pärinevad sotside eelmistest linnavalitsemise aegadest,» sõnas ta. «Olgu näiteks või kompaktse linnasüdame ja lühikeste teede kontseptsioon või kaasava eelarve ja üldse kaasava linnajuhtimise suund, rääkimata sellest, et sotsid tõid omal ajal lahenduse lasteaiakohtade pikalt vindunud probleemile.»

Tartu volikogu hääletab uute abilinnapeade ametisse nimetamise üle neljapäeval. Sotside ettepanek on rahanduse abilinnapeaks senine fraktsioonijuht Gea Kangilaski, kultuuri ja hariduse abilinnapeaks Asko Tamme, kes on ligi 19 aastat olnud linnaraamatukogu direktor.

Koalitsioonilepingu järgi on sotside täita ka volikogu esimehe ametikoht ja sinna on kandidaat trükimuuseumi juhatuse liige Lemmit Kaplinski. Volikogule uue esimehe valimine on kava järgi 20. veebruari istungi päevakorras.

Vaidlesime, kus vaja ja ehk ülearugi, ütles uue koalitsioonilepingu kohta Heljo Pikhof.

Volikogus on sotside juhtida kolm komisjoni. Kultuurikomisjoni juhiks saab Piret Uluots, hariduskomisjoni juhiks Toomas Jürgenstein ja sotside algatusel loodavat keskkonnakomisjoni hakkab juhtima Ott Maidre. Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni hakkab volikogus juhtima Kadri Leetmaa.

Pikhof ütles, et otsus oli kandidaate leida fraktsiooni liikmete hulgast.

Volikogusse on sotside ridades tõusmas nüüd kaks asendusliiget, esimeses järjekorras on Marianna Rikka ja Karl Pütsepp.

Tartu võimuvahetuse tingis Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsiooni lagunemine pärast seda, kui Keskerakonna uueks piirkonnajuhiks saanud Jaan Toots püüdis mitu kuud edutult ametist tagandada rahanduse abilinnapead Monica Randa.

Hüvitised otsustamisel

Volikogu päevakorras on eeloleval neljapäeval abilinnapea Monica Ranna umbusaldamine. Kultuuri- ja haridusvaldkonna abilinnapea Madis Lepajõe esitas tagasiastumise avalduse tervislikel põhjustel.

Mõlemal ametistlahkuval abilinnapeal on õigus saada hüvitist ühe kuni kolme kuupalga ulatuses, selle suurus on volikogu otsustada.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto