Sisukord
Simple Session
Tänane leht
10.02.2020
Eesti Välisteenistus sattus taas EKRE kirbule (25) Eesti nais- ja meespensionärid on võrdselt vaesed (26) Kuulus fotonäitus jõudis ümbermaailmareisil Eestisse Eesti juurtega kaksikvendade uskumatu karjäär NASAs: kosmoseteleskoop Hubble, Marsi kulgur ja Cassini kosmosesond (8) Majandus Fondid magasid maha, et kõrged tasud on probleem (42) Kelmide ohvreid tuleb robinal juurde (8) Välismaa Uue viiruse ohvrite arv ületas SARSi epideemia oma FOTOD ⟩ Euroopat räsis torm Ciara Tai sõdur korraldas 30 ohvriga massitulistamise Vasakpoolsed tegid Iirimaa valimistel suure hüppe Piinav põud jätab afgaani karjased elatusvahenditeta vaesusesse Arvamus Juhtkiri: kellel on Eestis hea elada (16) Toomas Toomsalu: rahvastikuolukord võib muutuda (2) Kalev Stoicescu: mõjukate riikide mured a. D. 2020 (4) Raivo Linnas: kui sügavat digiriiki tahame taluda? (3) Anneli Kannus: õdede puudust leevendab vaid uus töökorraldus (3) Andrus Karnau: tarbetu apteegireform (1) Meie Eesti Martin Ehala: PISA testi arvumaagia (1) Martin Ehala: mis eristab eesti ja vene noorte PISA-tulemusi? (1) Kultuur Roheliste silmadega naine ja sinisilmne soul Muinasjutunäitus Eesti Rahva Muuseumis Me peame rääkima Vene kommertsist Sport Lehis võitis, kuid naiskonda saatis ebaõnn (1) Lillemets üllatas ja tuli Uibo ees Eesti meistriks Anett Kontaveit näitas kodupublikule tipptaset Trikid ja kukkumised publikule «Maailm on šokis, aga tegelikult oli see vaid aja küsimus.» Intervjuu ⟩ 40-aastane BMX-legend: hea kukkumine võib mõjuda samamoodi nagu edukas trikk Tartu Tartu ja Kuressaare kombivad lennuühenduse loomist (1) Tartu uus võimulepe saab täna allkirjad (2) Veerand Tartumaa firmadest tahab riiki tüssata (2) Võrdõigusvolinik võtab meeste ja naiste palgalõhega võitluses appi äpi (8) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Intervjuu ⟩ 40-aastane BMX-legend: hea kukkumine võib mõjuda samamoodi nagu edukas trikk

6 min lugemist
Ryan Nyquist on BMX-maailmas sõitev legend. FOTO: Fabio Piva/Red Bull Content Pool

Tänavuse Simple Sessioni vanim osaleja on 40-aastane Ryan Nyquist. Praeguseks BMX-legendi staatusesse tõusnud 16kordne X-mängude medalist sai esimese trikiga hakkama 29 aastat tagasi ning rokib ratta seljas praeguseni.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ryan, sa andsid BMXile sõrme 11-aastaselt. Kas see oli sinu nooruspõlves ala, mis oli noorte seas lahe?

Jaa, enne mind oli terve põlvkond või kaks, kes sellele kandepinda tekitasid. Mina vaatasin kasvades üles sellistele legendidele nagu Dave Mirra, Dennis McCoy ja Matt Hoffman.

Miks just rattasõit?

Ma lihtsalt nautisin seda vabadust, mis rattasõit mulle andis. Ma jõudsin sellega igale poole kiiremini. See oli minu jaoks võimalus muutuda iseseisvaks. Ma polnud enam sõltuvuses sellest, et ema või isa mind kusagile autoga viiksid. Hüppasin lihtsalt ratta selga ja läksin. Küsimus polnud ainult selles, et mulle meeldivad trikid, vaid ratas oli minu jaoks praktiline.

08.02.2020 11.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto