Sisukord
Välismaa
Tänane leht
10.02.2020
Eesti Välisteenistus sattus taas EKRE kirbule (25) Eesti nais- ja meespensionärid on võrdselt vaesed (26) Kuulus fotonäitus jõudis ümbermaailmareisil Eestisse Eesti juurtega kaksikvendade uskumatu karjäär NASAs: kosmoseteleskoop Hubble, Marsi kulgur ja Cassini kosmosesond (8) Majandus Fondid magasid maha, et kõrged tasud on probleem (42) Kelmide ohvreid tuleb robinal juurde (8) Välismaa Uue viiruse ohvrite arv ületas SARSi epideemia oma FOTOD ⟩ Euroopat räsis torm Ciara Tai sõdur korraldas 30 ohvriga massitulistamise Vasakpoolsed tegid Iirimaa valimistel suure hüppe Piinav põud jätab afgaani karjased elatusvahenditeta vaesusesse Arvamus Juhtkiri: kellel on Eestis hea elada (16) Toomas Toomsalu: rahvastikuolukord võib muutuda (2) Kalev Stoicescu: mõjukate riikide mured a. D. 2020 (4) Raivo Linnas: kui sügavat digiriiki tahame taluda? (3) Anneli Kannus: õdede puudust leevendab vaid uus töökorraldus (3) Andrus Karnau: tarbetu apteegireform (1) Meie Eesti Martin Ehala: PISA testi arvumaagia (1) Martin Ehala: mis eristab eesti ja vene noorte PISA-tulemusi? (1) Kultuur Roheliste silmadega naine ja sinisilmne soul Muinasjutunäitus Eesti Rahva Muuseumis Me peame rääkima Vene kommertsist Sport Lehis võitis, kuid naiskonda saatis ebaõnn (1) Lillemets üllatas ja tuli Uibo ees Eesti meistriks Anett Kontaveit näitas kodupublikule tipptaset Trikid ja kukkumised publikule «Maailm on šokis, aga tegelikult oli see vaid aja küsimus.» Intervjuu ⟩ 40-aastane BMX-legend: hea kukkumine võib mõjuda samamoodi nagu edukas trikk Tartu Tartu ja Kuressaare kombivad lennuühenduse loomist (1) Tartu uus võimulepe saab täna allkirjad (2) Veerand Tartumaa firmadest tahab riiki tüssata (2) Võrdõigusvolinik võtab meeste ja naiste palgalõhega võitluses appi äpi (8) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Piinav põud jätab afgaani karjased elatusvahenditeta vaesusesse

3 min lugemist
  • Kohalike sõnul pole nii ränka põuda Põhja-Afganistanis ehk kunagi nähtud.
  • Karjaste villalambad hakkasid surema nälga ja janusse ning tuli saata tapale.
  • Uue karja ostmiseks pole nüüd paljudel raha ja see viib ka sissetulekulootuse.
  • Teadlaste hinnangul põuad aina sagenevad ning harvad sajud muutuvad ohtlikuks.
Karjased juhtimas oma loomi rohumaale Mazār-e Sharīfi linna lähistel Põhja-Afganistanis. Paljude piirkonna loomapidajate karja hävitas mullune ränk põud. FOTO: Farshad Usyan/afp/scanpix FOTO: FARSHAD USYAN/AFP/Scanpix

Nooruddinil ei jäänud muud üle kui abitult vaadata, kuidas tema sajapealise karja lambad põuast laastatud Balkhi provintsi mäenõlvadel üksteise järel nälga ja janusse hakkasid surema.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Selle asemel et lasta oma hinnalistel loomadel Põhja-Afganistani krõbedaks kuivanud maastikul aegamisi surra, langetas ta otsuse suurem osa neist tappa. «Ma lõikasin neil pead maha,» lausus AFP-le 65-aastane karjus, kelle sõnul olid loomad sedavõrd alatoitunud, et nende lihaga polnud midagi peale hakata. «Söötsin selle koertele.»

Nooruddin on üks paljudest, kelle traditsiooniline elatusviis on muutuva ilmastiku tõttu ohus. Häving ähvardab Afganistanis ühtemoodi nii põllumehi ja loomakasvatajaid kui ka näiteks vaibakudujaid.

08.02.2020 11.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto