L, 23.09.2023

Fondid magasid maha, et kõrged tasud on probleem

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments 40
Luminor grupi juht Erkki Raasuke.
Luminor grupi juht Erkki Raasuke. Foto: Sander Ilvest

Luminori juht Erkki Raasuke möönis, et nn pensionireformi põhjuseks on eelkõige fondivalitsejad ise, kes ei tabanud õigel ajal, et valitsemistasud on probleem.

Jutuajamine Erkki Raasukesega toimus päev pärast seda, kui riigikogu oli teise pensionisamba muutmise seaduse vastu võtnud (president Kersti Kaljulaid saatis selle reedel riigikogule tagasi). Seaduse suhtes ei olnud kriitiline mitte ainult finantssektor, keda see puudutab, vaid ka Eesti Pank ning terve hulk rahvusvahelisi organisatsioone, mistõttu ei saanud pensionireformist üle ega ümber.

Põhitähelepanu pöörasime usutluses siiski Luminori tegemistele.

Alustame värsketest uudistest. Kas te eile riigikogu saalis toimuvat ka jälgisite?

Ma tulin eile õhtul Riiast. Saalis toimuvat diskussiooni ei jälginud. Täna hommikul lugesin kommentaare. Küll jälgisin seda, mida oli keskpanga juhil õhtul öelda. (Eesti Panga presidenti Madis Müllerit intervjueeriti ETV saates «Esimene stuudio» – T. O.)

Kas olete selle peale mõelnud, miks pensionisüsteemi teise sambaga läks, nagu läks?

(Mõtleb pikalt.) Ikka olen. Sellised asjad on alati segu tagantjärele tarkusest ja – ma ei tea – madala väärtusega arvamustest või hinnangutest. Ühte aga võib küll öelda: et teenusepakkujad ehk fondijuhid magasid väga korralikult maha selle, et teenustasude kõrgus on probleem, ja lasid selle diskussiooni minna niikaugele, et tulemusena ei tegelda enam teenustasudega, vaid pihta saab kogu süsteem.

Facebook
Comments 40

Märksõnad

Tagasi üles