Sisukord
Arvamus
Tänane leht
10.02.2020
Eesti Välisteenistus sattus taas EKRE kirbule (25) Eesti nais- ja meespensionärid on võrdselt vaesed (26) Kuulus fotonäitus jõudis ümbermaailmareisil Eestisse Eesti juurtega kaksikvendade uskumatu karjäär NASAs: kosmoseteleskoop Hubble, Marsi kulgur ja Cassini kosmosesond (8) Majandus Fondid magasid maha, et kõrged tasud on probleem (42) Kelmide ohvreid tuleb robinal juurde (8) Välismaa Uue viiruse ohvrite arv ületas SARSi epideemia oma FOTOD ⟩ Euroopat räsis torm Ciara Tai sõdur korraldas 30 ohvriga massitulistamise Vasakpoolsed tegid Iirimaa valimistel suure hüppe Piinav põud jätab afgaani karjased elatusvahenditeta vaesusesse Arvamus Juhtkiri: kellel on Eestis hea elada (16) Toomas Toomsalu: rahvastikuolukord võib muutuda (2) Kalev Stoicescu: mõjukate riikide mured a. D. 2020 (4) Raivo Linnas: kui sügavat digiriiki tahame taluda? (3) Anneli Kannus: õdede puudust leevendab vaid uus töökorraldus (3) Andrus Karnau: tarbetu apteegireform (1) Meie Eesti Martin Ehala: PISA testi arvumaagia (1) Martin Ehala: mis eristab eesti ja vene noorte PISA-tulemusi? (1) Kultuur Roheliste silmadega naine ja sinisilmne soul Muinasjutunäitus Eesti Rahva Muuseumis Me peame rääkima Vene kommertsist Sport Lehis võitis, kuid naiskonda saatis ebaõnn (1) Lillemets üllatas ja tuli Uibo ees Eesti meistriks Anett Kontaveit näitas kodupublikule tipptaset Trikid ja kukkumised publikule «Maailm on šokis, aga tegelikult oli see vaid aja küsimus.» Intervjuu ⟩ 40-aastane BMX-legend: hea kukkumine võib mõjuda samamoodi nagu edukas trikk Tartu Tartu ja Kuressaare kombivad lennuühenduse loomist (1) Tartu uus võimulepe saab täna allkirjad (2) Veerand Tartumaa firmadest tahab riiki tüssata (2) Võrdõigusvolinik võtab meeste ja naiste palgalõhega võitluses appi äpi (8) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: tarbetu apteegireform

2 min lugemist
Andrus Karnau FOTO: Sander Ilvest

On mõistlik, et ravimite hulgimüüjatel ei ole jaeapteekide omamise õigust, aga proviisorapteekide süsteem ei ole lahendus, kirjutab kolumnist Andrus Karnau.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Reedel teatas ravimikontsern Magnum, et annab apteegid üle proviisoritele. Tasuta, kinnitas Magnumi omanik Margus Linnamäe Postimehele. Vastust pole aga küsimusele, mille Magnumi kontserni ettevõte Terve Pere Apteek üle annab? Mis tingimustel? Kui suure osa ettevõttest? Kas pealesurutud ettevõtjaseisus oligi viis aastat tagasi seadusandja suur plaan?

Kümneid ketiapteekide palgatöölistest proviisoreid ootab ees ettevõtja riskirohke elu. Või kas see ikka on põnev ja proovikive pakkuv, kui koos omandusega tuleb kaasa pikaajaline frantsiisileping ja võlakohustused. See on rohkem nagu kahe sajandi tagune talude päriseks ostmine mõisatelt, kui inimene sai küll vabaks, isegi perenimi anti, aga ta oli seotud väga pika väljaostukohustusega.

08.02.2020 11.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto