Sisukord
Välismaa
Tänane leht
10.02.2020
Eesti Välisteenistus sattus taas EKRE kirbule (25) Eesti nais- ja meespensionärid on võrdselt vaesed (26) Kuulus fotonäitus jõudis ümbermaailmareisil Eestisse Eesti juurtega kaksikvendade uskumatu karjäär NASAs: kosmoseteleskoop Hubble, Marsi kulgur ja Cassini kosmosesond (8) Majandus Fondid magasid maha, et kõrged tasud on probleem (42) Kelmide ohvreid tuleb robinal juurde (8) Välismaa Uue viiruse ohvrite arv ületas SARSi epideemia oma FOTOD ⟩ Euroopat räsis torm Ciara Tai sõdur korraldas 30 ohvriga massitulistamise Vasakpoolsed tegid Iirimaa valimistel suure hüppe Piinav põud jätab afgaani karjased elatusvahenditeta vaesusesse Arvamus Juhtkiri: kellel on Eestis hea elada (16) Toomas Toomsalu: rahvastikuolukord võib muutuda (2) Kalev Stoicescu: mõjukate riikide mured a. D. 2020 (4) Raivo Linnas: kui sügavat digiriiki tahame taluda? (3) Anneli Kannus: õdede puudust leevendab vaid uus töökorraldus (3) Andrus Karnau: tarbetu apteegireform (1) Meie Eesti Martin Ehala: PISA testi arvumaagia (1) Martin Ehala: mis eristab eesti ja vene noorte PISA-tulemusi? (1) Kultuur Roheliste silmadega naine ja sinisilmne soul Muinasjutunäitus Eesti Rahva Muuseumis Me peame rääkima Vene kommertsist Sport Lehis võitis, kuid naiskonda saatis ebaõnn (1) Lillemets üllatas ja tuli Uibo ees Eesti meistriks Anett Kontaveit näitas kodupublikule tipptaset Trikid ja kukkumised publikule «Maailm on šokis, aga tegelikult oli see vaid aja küsimus.» Intervjuu ⟩ 40-aastane BMX-legend: hea kukkumine võib mõjuda samamoodi nagu edukas trikk Tartu Tartu ja Kuressaare kombivad lennuühenduse loomist (1) Tartu uus võimulepe saab täna allkirjad (2) Veerand Tartumaa firmadest tahab riiki tüssata (2) Võrdõigusvolinik võtab meeste ja naiste palgalõhega võitluses appi äpi (8) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vasakpoolsed tegid Iirimaa valimistel suure hüppe

3 min lugemist
  • Iiri Vabariigi ja Põhja-Iiirimaa ühinemist toetav Sinn Féin tegi rekordtulemuse
  • Vasakpoolne erakond meelitas enda poolt hääletama kasinuspoliitika vastaseid
  • Iirlased loodavad tervishoiukriisi lahendamist ja elupindade soodsamaks muutmist
  • Kolme partei sarnane häältesaak muudab koalitsiooni moodustamise keeruliseks
Laupäevaste valimistel järel on enim põhjust rõõmustada vasakpoolse erakonna Sinn Féin juhil Mary Lou McDonaldil, sest tema partei kogus sel korral pea poole rohkem hääli kui eelmistel valimistel.  FOTO: Niall Carson/pa/scanpix

Iirimaa üldvalimistel tegi ajaloolise läbimurde vasakpoolne ja rahvuslik erakond Sinn Féin, mis pooldab Põhja-Iirimaa ja Iiri Vabariigi ühendamist. Ent kuna kahe teise peamise parteiga saadi pea ühesugune häältesaak, ennustatakse riigis keerulisi koalitsiooniläbirääkimisi.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aastakümneid võimumonopoli hoidnud paremtsentristlikele parteidele Fine Gaelile ja Fianna Fáilile on tekkinud äge konkurent Sinn Féini näol, mille poliitika keskmes on Iirimaa ühendamine. Erakond on öelnud, et valitsusse saades nõuaksid nad otsekohe referendumit Põhja-Iirimaa ja Iiri Vabariigi ühinemise küsimuses.

Varem mitte kuigi populaarne erakond on suutnud oma kuvandit muuta ning suurendada populaarsust eelkõige noorte iirlaste ja linnaelanike seas, kes on tüdinud eelmiste valitsuste kasinuspoliitikast. Eelkõige pahandavad neid tervishoiutöötajate puudus, pikad arstijärjekorrad ja raskused elamispinna hankimisel, kirjutas New York Times.

«Inimesed arvavad, et valitsus on teadlikult otsustanud eelistada üürileandjaid elamispinna ostjate ja õiglaste üürihindade ees,» ütles lehele Dublini Linnaülikooli meedia- ja politoloogiaprofessor Jane Suiter ning lisas, et paljud noored tunnevad, et on jäetud üürileandjate meelevalda, sest tavaline inimene ei jõua elamispinda osta.

08.02.2020 11.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto