K, 4.10.2023

Lillemets üllatas ja tuli Uibo ees Eesti meistriks

Carl-Robert Puhm
Facebook
Comments
Maicel Uibo (vasakul) õnnitlemas värsket Eesti meistrit Risto Lillemetsa.
Maicel Uibo (vasakul) õnnitlemas värsket Eesti meistrit Risto Lillemetsa. Foto: Tairo Lutter

Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis peetud rahvusvahelisel seitsmevõistlustel krooniti Eesti sisemeistriks üllatusmees Risto Lillemets. 22-aastane Saaremaalt päris mitmevõistleja kogus 5994 punkti ning edestas kümnevõistluse MM-hõbedat Maicel Uibot 72 silmaga. Isiklikke tippmarke suutis noormees uuendada koguni neljal alal: kaugushüppes, tõkkejooksus, teivashüppes ja kuulitõukes. Kirsist tordil ehk 6000 punkti ületamisest jäi puudu vaid neli punkti.

«Eesti meistritiitli peale ma enne võistlust mõelda ei osanud, lootsin teha lihtsalt hea võistluse. Treeningute põhjal aimasin, et vorm on hea, ning neli isiklikku rekordit üksik­aladel ei olnud iseenesest üllatus.» Eriti suure eneseületuse tegi Lillemets kuulitõukes, parandades oma rekordit rohkem kui meetriga.

Tippsporti õpingutega TTÜs ühendav mitmevõistleja hakkas uhke tiitli peale mõtlema pärast eelviimast ala. «Hakkasin alles pärast teivashüpet punktitabelit sellise pilguga vaatama. Lugesin Postimehe veebist pealkirja ja siis mõtlesin, et oh, päris äge seis.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles