Sisukord
Meie Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (53) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Reinsalu: koostööst võidavad kõik riigid

5 min lugemist
  • Eesti juhib 2020. aastal nii Põhja- kui ka Baltimaade koostööd.
  • Fookuses olev idapartnerlus on ELi edukaim naabruspoliitika.
  • Eesti jätkab eesistumust NB8-s suuresti kuue aasta taguste eesmärkidega.
Põhjamaade ja Balti riikide koostöö hõlmab Soomet, Rootsit, Norrat, Islandit, Taanit, Eestit, Lätit ja Leedut. FOTO: Välisministeerium

Erinevused peavadki olema, sest need õpetavad nägema paljude teemade juures tahke, mille peale ise kodus poleks tulnudki, ütleb välisminister Urmas Reinsalu Eesti tänavuse eesistumise kohta Põhja- ja Baltimaade koostööformaatides. 

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mis on koostööformaadid NB8 ja 3B?

Põhjamaade ja Balti riikide koostöö ehk NB8 on piirkondlik koostööformaat, mis on 1992. aastast alates toonud ühe laua taha kokku viis Põhjamaad ja kolm Baltimaad (Soome, Rootsi, Norra, Island, Taani, Eesti, Läti ja Leedu), et mitteametlikus õhkkonnas arutada nii regionaalselt kui ka rahvusvaheliselt tähtsatel aktuaalsetel teemadel. 2000. aastal otsustati Eesti tollase välisministri Toomas Hendrik Ilvese initsiatiivil, et sellist Põhjamaade ja Balti riikide koostööformaati hakatakse tähistama ühtsust väljendava nimetusega Nordic-Baltic Eight (NB8).

Balti koostöö ehk 3B formaat keskendub eraldi just Eestit, Lätit ja Leedut puudutavatele küsimustele. Viimastel aastatel on ühistegevuses keskendutud välis- ja julgeolekupoliitika, kaitsekoostöö, energia ja transpordi teemadele. Majanduskoostöös on senisest suurema tähelepanu alla võetud ühistele huvidele rajatud energeetika- ja transpordiprojektid, nagu Rail Baltic, Via Baltica, Balti riikide elektrivõrkude sünkroniseerimine Mandri-Euroopa sagedusalaga ning regionaalse gaasituru arendamine. NB8 koostöö on mitteametlik, kuid Balti riikide valitsuste koostööformaat Balti Ministrite Nõukogu loodi 1994. aastal ning eesistumine roteerub kolme Balti riigi vahel.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto