Sisukord
Meie Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (53) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Erkki Koort: eesistumiseni läbi argipäeva

2 min lugemist
  • Eesti on piirkonna suurim e-riik
  • Ka eesistumiste vahel on oluline oma eesmärkidega piisavalt tegeleda
  • NB8 elujõulisust näitab Suurbritannia huvi selle vastu
Põhjamaade ja Balti riikide piirkondliku koostööformaadi Eesti eesistumise logo. FOTO: Välisministeerium

Eesti on saanud taas eesistujaks. Seekord pole me eesistuja Euroopa Liidus, sest sinna on veel pisut üle kümne aasta aega, ega ka ÜRO Julgeolekunõukogus. Meie seekordne eesistumine on kaunis kodulähedane, kuid ikkagi oluline, sest oma särk ongi ihule ligemal. Eesti eesistumine Põhjamaade ja Balti riikide piirkondlikus koostööformaadis (NB8) ning kolme Balti riigi formaadis (B3) keskendub lähiregioonile, kuid selle piirkonna riigid mõjutavad poliitikat kogu maailmas.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Võiks arvata, et Balti kohtumiste ajalugu ulatub NB8-formaadist kaugemale, kuid tegelikult on vastupidi. NB8 sai alguse 1992. aastal, kuid B3 regulaarsed kohtumised alles aastal 1994. Mõistagi kohtusid Balti riigid ka varem, sest vabadusvõitlus nõudis pidevat koordineerimist. 1992. aastal alanud koostöö NB8s oli märgilise tähtsusega Balti riikidele ning suur toetus noortele demokraatiatele, kuid on selge, et Põhjamaidki huvitas väga, kuhu need riigid teel on ning kuidas neid rohkem integreerida. Mõistagi pole sellistel puhkudel vähetähtsad ärihuvid, sest Skandinaavia investorid soovisid stabiilset ja turvalist keskkonda.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto