Sisukord
Kultuur
Tänane leht
11.02.2020
Eesti «Pimedad emad» keelduvad märkamast lapse seksuaalset väärkohtlemist (9) Politsei tühistab sünnitaja juurde kiirustanud isa trahvi (2) Lasnamäe taha kerkib uus asum (3) Väikemetsaomanikud löövad käega (43) Majandus Hiigelinvesteering: Vene ammoniaagivedu tõstab Eesti transiiti uuesti jalule (9) ANALÜÜS: Lähiaastatel võib nafta hind teha sööstu üles (3) Bionõue ajas diislikütust varuma (1) Välismaa Süüriat ähvardab sõja ulatuslikem humanitaarkatastroof (3) Karnevalihooaeg toob Veneetsia talve värvikirevust Võitlus Merkeli ametikoha nimel saab sisse uue hoo Hahn: Rail Baltic vajab korralikku juhtimisstruktuuri (9) Arvamus Martin Ehala: nädalavahetuse mittesündmus Juhtkiri: palun märka Marina Kaljurand: segaste seisukohtade aeg (13) Mari-Liis Mänd: vaimse häirega vanema laps vajab tuge (1) David Vseviov: kuidas defineerida võrdsust (48) Erik Aru: hinnatõus sõnade jõul Meie Eesti Reinsalu: koostööst võidavad kõik riigid (2) Erkki Koort: eesistumiseni läbi argipäeva Kultuur Prantsuse kinematograafia grand old lady Agnès Varda varjus ja valguses Armastus ei sobi krimiromaani? Oscarid: Bong Joon-ho ideeline ja loominguline meistriteos Sport Jenissei võttis külla sõitnud Kalev/Cramolt relvad Reportaaž Simple Sessionilt ⟩ Kuidas ma ühe hetkega noortest aru sain? Tervis Ema: arstid ütlesid, et Jete jääb lamavaks lapseks, kuid ma ei saanud sellega leppida Tartu Damnatio memoriae* Heljo Pikhof: töörahu tuli meie õuele Tartu külje all võib nüüd iseteeninduses iga kell haagise osta Ühinemisleping piirab koolivõrgu korrastamist Õnne otsivate noorukite frustreerivad paaritumismängud Tšellisti tähelend tuli lugejate ette Meelelahutus Koomiks Sudoku

Armastus ei sobi krimiromaani?

2 min lugemist
J. K. Rowling ilmutas põneva krimiromaani «Surmav valge» Robert Galbraithi nime all. FOTO: Bill Haber/AP

Robert Galbraithi (J. K. Rowlingu pseudonüüm) «Surmav valge» on Cormoran Strike’i sarja neljas romaan. Lugu jätkub sealt, kus eelmine osa pooleli jäi, Strike’i tubli abiline Robin Ellacott abiellub. Peategelaste ootamatu kuulsus, mis kaasnes Shacklewelli Kõrilõikaja kinnipüüdmisega, ei tee nende tööd detektiivibüroos lihtsamaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Romaani «Surmav valge» põhiliin on esmapilgul lihtne. Strike’i juurde tuleb vaimselt häiritud noormees Billy, kelle jutt surnud lapsest tundub luuluna, kuid jääb siiski detektiivi vaevama. Samal ajal vajab büroo teeneid poliitik, kes on langenud väljapressimise ohvriks. Olukord muutub keerulisemaks, kui poliitikust klient mõrvatakse. Kuid kes on kogu selle keerulise skeemi taga ja kas üldse on kõik nii, nagu esmapilgul paistab?

Krimikirjanduse kuldajastul väideti, et armastus ei sobi krimiromaani, oluline on kurjam kätte saada. Võrratu jutustajana on Rowling loonud justkui kaks-ühes-romaani, mis sobib lugemiseks eri žanrite austajatele, ja armastusel on selles oma koht.

Paadunud romantikute jaoks jätkuvad ja arenevad Cormorani ja Robini suhete liinid nii väljas- kui seespool nende ühist detektiivibürood. Kogu aeg tiksub lugejal kuklas küsimus: mis saab edasi? Kuid sellele küsimusele vastuse saamiseks tuleb oodata sarja viiendat romaani.

Krimisõbrad leiavad mõnusa ja voolava klassikalise krimipusle, traditsioonilise kes-seda-tegi-krimiromaani, kus lugejate eest ei jää midagi saladuseks, nad saavad vihj

10.02.2020 12.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto