Sisukord
Välismaa
Postimees
11.02.2020
Eesti «Pimedad emad» keelduvad märkamast lapse seksuaalset väärkohtlemist (9) Politsei tühistab sünnitaja juurde kiirustanud isa trahvi (2) Lasnamäe taha kerkib uus asum (3) Väikemetsaomanikud löövad käega (43) Majandus Hiigelinvesteering: Vene ammoniaagivedu tõstab Eesti transiiti uuesti jalule (9) ANALÜÜS: Lähiaastatel võib nafta hind teha sööstu üles (3) Bionõue ajas diislikütust varuma (1) Välismaa Süüriat ähvardab sõja ulatuslikem humanitaarkatastroof (3) Karnevalihooaeg toob Veneetsia talve värvikirevust Võitlus Merkeli ametikoha nimel saab sisse uue hoo Hahn: Rail Baltic vajab korralikku juhtimisstruktuuri (9) Arvamus Martin Ehala: nädalavahetuse mittesündmus Juhtkiri: palun märka Marina Kaljurand: segaste seisukohtade aeg (13) Mari-Liis Mänd: vaimse häirega vanema laps vajab tuge (1) David Vseviov: kuidas defineerida võrdsust (48) Erik Aru: hinnatõus sõnade jõul Meie Eesti Reinsalu: koostööst võidavad kõik riigid (2) Erkki Koort: eesistumiseni läbi argipäeva Kultuur Prantsuse kinematograafia grand old lady Agnès Varda varjus ja valguses Armastus ei sobi krimiromaani? Oscarid: Bong Joon-ho ideeline ja loominguline meistriteos Sport Jenissei võttis külla sõitnud Kalev/Cramolt relvad Reportaaž Simple Sessionilt ⟩ Kuidas ma ühe hetkega noortest aru sain? Tervis Ema: arstid ütlesid, et Jete jääb lamavaks lapseks, kuid ma ei saanud sellega leppida Tartu Damnatio memoriae* Heljo Pikhof: töörahu tuli meie õuele Tartu külje all võib nüüd iseteeninduses iga kell haagise osta Ühinemisleping piirab koolivõrgu korrastamist Õnne otsivate noorukite frustreerivad paaritumismängud Tšellisti tähelend tuli lugejate ette Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hahn: Rail Baltic vajab korralikku juhtimisstruktuuri

6 min lugemist
  • Edu tähendab Baltimaadele väiksemaid summasid ELi ühtekuuluvusfondist.
  • Kui Rail Balticu projekti juhtimist korda ei saada, ei tule selleks ka euroraha.
  • Ühiseelarve, mida kõik ELi maad pisut kritiseerivad, on parim kompromiss.
  • ELi 21. sajandi narratiiv võiks olla see, et ta on kliima kaitsja.
«Kas ma näen välja nagu halb politseinik?» naeris Euroopa Komisjoni eelarvevolinik Johannes Hahn vastuseks Postimehe küsimusele, milliseid halbu uudiseid ta seoses ühenduse ühiskassaga Eestisse tõi. FOTO: Mihkel Maripuu FOTO: Mihkel Maripuu

Reedel Tallinnas külalisesinejana Balti riikide peaministrite kohtumisel osalenud ELi eelarvevoliniku Johannes Hahni sõnul väärivad kõik kolm tunnustust kui edulood, mis omakorda tähendab vähem ühtekuuluvusfondide raha.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Üks enne seda intervjuud mulle taustu selgitanud inimene ütles, et teist saab «halb politseinik», kes toob Brüsselist ELi eelarve kohta halbu sõnumeid selle piiridest. Mis sõnumi te siia tõite?

Kas ma näen välja nagu halb politseinik? (Naerab.)

Ei.

See on ongi vastus. Meil oli [kohtumisel kolme Balti riigi peaministriga] otsekohene ja hea mõttevahetus. Kõik põhiaspektid on selged. Tuleb tunnistada, et kõik kolm Baltimaad on olnud edulood. Nad on võtnud oma heaolu tasemes [ELi arenenumale poolele] järele, mis mõjutab ELi ühtekuuluvusfondidest tulevate summade suurust.

Siin peame loomulikult valima lahenduse, mis tunnistab edu ja üritab pehmendada kaotusi. Niimoodi, et riik saab seda vähem ühtekuuluvusraha, mida paremini ta esineb, sest ühtekuuluvusfondide mõte on aidata järele võtta.

Olen siin regulaarselt käinud alates 2002. aastast ning näen progressi oma silmaga. Loomulikult tuleb palju veel ka ära teha.

Me arutasime ka näiteks Rail Balticu küsimust, kus nüüd on tõesti aeg igal pool ehitustöödega pihta hakata, et 2026. või 2027. aastal ehk ettenähtud ajaraamis lõpule jõuda.

10.02.2020 12.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto