Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (56) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

David Vseviov: kuidas defineerida võrdsust

5 min lugemist
David Vseviov FOTO: Liis Treimann

Üldiselt paistab olevat nii, et kui miski suudab sind (antud juhul – mind) veel üllatada, peaks olema kõik parimas korras. Korras kas või ainuüksi põhjusel, et teatud ikka jõudnuna suudad veel üldse üllatuda. Näiteks üllatuda, kuuldes ja lugedes reaktsioone sotsiaalministeeriumi korraldatud kampaania sõnumile, mis sedastab esmapilgul triviaalset väidet meie kui inimeste võrdsuse kohta.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ning tõesti: võimalusi tutvuda kampaania põhisõnumist inspireeritud reageeringutega oli rabavalt palju. Alates sotsiaalmeedias juba traditsiooniliseks saanud labasevõitu sõimust (millele vastamisel puudub igasugune mõte) ja lõpetades ajalehtede veergudel ilmunud pikemate ja igati tähelepanu väärt mõtisklustega (näiteks «Kõik inimesed ei ole võrdsed», Peeter Espak, AK 25.01). Kusjuures mainitud artiklit lugedes sain ma sama suure naudingu osaliseks kui ligikaudu pool sajandit tagasi, kui süüvisin (loomulikult pealiskaudselt) Vana-Hiina nn nominalistide filosoofilise koolkonna esindajate nendesse kirjutistesse, mille eesmärk oli ajada pikkade mõttekäikude abil oponent segadusse ning mis lõppjäreldustena võisid viia näiteks selliste sofismideni, nagu «kanal on kolm jalga», «koera võib pidada oinaks», «naelal on saba» jne. Ja olgu siinjuures kohe ja veel kord toonitatud, et mainitud artikli puhul on emotsionaalset tulemust väljendavat sõna «nauding» kasutatud igasuguse irooniata, sest nõnda esitatud mängulised mõttekäigud on mulle alati meeldinud.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto