T, 30.05.2023

Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit andis Otepääle ajapikendust

Kris Ilves
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Järgmise aasta märtsis sihitakse MK-sarjas märke juba Otepääl.
Järgmise aasta märtsis sihitakse MK-sarjas märke juba Otepääl. Foto: Arvo Meeks

Soe talv ja lumepuudus on laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused Otepääl küsimärgi alla seadnud. Eile otsuse langetama pidanud Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit (IBU) ei tühistanud tiitlivõistlusi, vaid andis korraldajatele ajapikendust laupäevani.

Peamine põhjus on ilm, mis praegu saatuslikuks näib saavat, aga lähiöödel on lubatud miinuskraade. Laskesuusapeo korraldajatel on võimalik teha 2,2 kilomeetri pikkune suusaring, kuid IBU nõuded eeldavad vähemalt kolmekilomeetrist rada.

IBU andis korraldajatele aega juurde. «Oleme rahvusvahelise alaliiduga rääkinud ning saame targemaks neljapäeval ja reedel, kui on prognoositud miinuskraade. Meil on vaja kunstlund juurde toota. Kasutame ära kõik võimalused, mis loodus meile pakub, aga asjade ümbermängimine ei ole nii lihtne ja nõuab mitmesuguseid tegevusi,» kommenteeris korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

IBU otsustab eeloleval laupäeval, kas 26. veebruarist 1. märtsini planeeritud laskesuusatamise EM Otepääl toimub või ei. «Oleme optimistlikud, aga olukord on selline, et kui peame reaalselt asjadega tegelema, siis seda ei saa ainult optimismi peale üles ehitada. IBU näeb ilmaprognoosi, oleme neid iga päev kursis hoidnud ja ülevaateid saatnud.»

Kui laskesuusatamise EM jääb ära, oleks see tänavu juba kolmas suurem hoop Eesti talispordile. Üleeile teatati, et Tartu maraton asendatakse jalgsimatkaga, ning jaanuaris sai teatavaks, et Otepääl toimuma pidanud kahevõistluse MK-etapp tühistati samuti kehvade ilmastikutingimuste tõttu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles