Sisukord
Sport
Tänane leht
12.02.2020
Eesti Solman plaanib miljonilist pingemaandust (3) Ida-Viru eesti koolid on jäetud vene lastega abita (8) Turvakodu sulgemine sunnib lapsed saja kilomeetri taha Elektriautode kiirlaadijate võrk laieneb Ringmajandus käivitub visalt Kohtingukelm palub ohvritelt vabandust (1) Majandus Taastuvenergia trumpas esmakordselt Narva elektrijaamad üle (2) Sõnajalad said karmi korralduse (2) Põlevkivitööstur ähvardab valitsust kahjunõudega (5) Eesti asub looma uut inimeste tuvastamise vahendit (6) Välismaa Hiina püüab valida rahva ja majanduse tervise vahel Brexiti tagajärg võib olla Iirimaa ühendamine (5) Arvamus Juhtkiri: lahtise nokaga digikäopoeg Margus Haav: metsarahvas Kalamaja kaitseks Madis Toomsalu: kliimasiht on ühine (2) Ahto Lobjakas: «ise tegi» – Eesti välispoliitiline doktriin (46) Raimond Kaljulaid: välisminister peab tagama välispoliitika ühtsuse (5) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti meelitab, aga ei seo Jaak Valge: häid päid välismaalt peab hoidma, teisi mitte (4) Jaanus Villiko: eestikeelsed õppekavad on Narvas populaarsed Kultuur Intervjuu Kultuuriveduriga ⟩ «Ilmamaa on maailma suurim Vanemuise tänaval asuv kirjastus» ARVUSTUS ⟩ Sadomasoteraapia Soome moodi Sport Ott Tänak: peame keskenduma rohkem kui kunagi varem Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit andis Otepääle ajapikendust Mäkäräineni abimees Marek Sander: vormi sättimine ainult tiitlivõistlusteks on väga eestlaslik Tallinn Ringmajandus käivitub visalt Tartu Suusamaratonil läheb sel aastal korstnasse üle saja tuhande euro Mihkel Lees: linnakeskkond peab toetama inimeste tervist Erkki Bahovski: hääbuv kogukonnaelu Lumeta talv tõi taas päevakorrale naastrehvide keelustamise (7) Põltsamaa vald tahab riigi abiga lossitorni korda teha VIDEO ⟩ Trad.Attack! esitles suurkontserdi eel salasinglit Loomaarst näeb oma patsientide pealt, kui hea on inimese tervis Kunstinäitus reostab hinge (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit andis Otepääle ajapikendust

1 min lugemist
Laskesuusatamine. FOTO: Arvo Meeks

Soe talv ja lumepuudus on laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused Otepääl küsimärgi alla seadnud. Eile otsuse langetama pidanud Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit (IBU) ei tühistanud tiitlivõistlusi, vaid andis korraldajatele ajapikendust laupäevani.

Peamine põhjus on ilm, mis praegu saatuslikuks näib saavat, aga lähiöödel on lubatud miinuskraade. Laskesuusapeo korraldajatel on võimalik teha 2,2 kilomeetri pikkune suusaring, kuid IBU nõuded eeldavad vähemalt kolmekilomeetrist rada.

IBU andis korraldajatele aega juurde. «Oleme rahvusvahelise alaliiduga rääkinud ning saame targemaks neljapäeval ja reedel, kui on prognoositud miinuskraade. Meil on vaja kunstlund juurde toota. Kasutame ära kõik võimalused, mis loodus meile pakub, aga asjade ümbermängimine ei ole nii lihtne ja nõuab mitmesuguseid tegevusi,» kommenteeris korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

IBU otsustab eeloleval laupäeval, kas 26. veebruarist 1. märtsini planeeritud laskesuusatamise EM Otepääl toimub või ei. «Oleme optimistlikud, aga olukord on selline, et kui peame reaalselt asjadega tegelema, siis seda ei saa ainult optimismi peale üles ehitada. IBU näeb ilmaprognoosi, oleme neid iga päev kursis hoidnud ja ülevaateid saatnud.»

Kui laskesuusatamise EM jääb ära, oleks see tänavu juba kolmas suurem hoop Eesti talispordile. Üleeile teatati, et Tartu maraton asendatakse jalgsimatkaga, ning jaanuaris sai teatavaks, et Otepääl toimuma pidanud kahevõistluse MK-etapp tühistati samuti kehvade ilmastikutingimuste tõttu.

Seotud lood
11.02.2020 13.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto