Sisukord
Sport
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (19) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada (1) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (19) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit andis Otepääle ajapikendust

1 min lugemist
Laskesuusatamine. FOTO: Arvo Meeks

Soe talv ja lumepuudus on laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused Otepääl küsimärgi alla seadnud. Eile otsuse langetama pidanud Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit (IBU) ei tühistanud tiitlivõistlusi, vaid andis korraldajatele ajapikendust laupäevani.

Peamine põhjus on ilm, mis praegu saatuslikuks näib saavat, aga lähiöödel on lubatud miinuskraade. Laskesuusapeo korraldajatel on võimalik teha 2,2 kilomeetri pikkune suusaring, kuid IBU nõuded eeldavad vähemalt kolmekilomeetrist rada.

IBU andis korraldajatele aega juurde. «Oleme rahvusvahelise alaliiduga rääkinud ning saame targemaks neljapäeval ja reedel, kui on prognoositud miinuskraade. Meil on vaja kunstlund juurde toota. Kasutame ära kõik võimalused, mis loodus meile pakub, aga asjade ümbermängimine ei ole nii lihtne ja nõuab mitmesuguseid tegevusi,» kommenteeris korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

IBU otsustab eeloleval laupäeval, kas 26. veebruarist 1. märtsini planeeritud laskesuusatamise EM Otepääl toimub või ei. «Oleme optimistlikud, aga olukord on selline, et kui peame reaalselt asjadega tegelema, siis seda ei saa ainult optimismi peale üles ehitada. IBU näeb ilmaprognoosi, oleme neid iga päev kursis hoidnud ja ülevaateid saatnud.»

Kui laskesuusatamise EM jääb ära, oleks see tänavu juba kolmas suurem hoop Eesti talispordile. Üleeile teatati, et Tartu maraton asendatakse jalgsimatkaga, ning jaanuaris sai teatavaks, et Otepääl toimuma pidanud kahevõistluse MK-etapp tühistati samuti kehvade ilmastikutingimuste tõttu.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto