Sisukord
Meie Eesti
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (52) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aimar Altosaar: Eesti meelitab, aga ei seo

2 min lugemist
Aimar Altosaar. FOTO: Eero Vabamägi

Eestis õppivad välisüliõpilased võib uuringute ja statistika põhjal jagada kolmeks. Kõige suurema rühma moodustavad need, kes tulevad siia vaid õppima.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Selle rühma sees võib leida erinevalt motiveeritud tudengeid: on neid, kes hindavadki Eestis antavat haridust mõnel erialal väga heaks ning soovivad seda oma kodumaal rakendada, on teisi, kelle motiiv on saada tunnustatud kõrgharidust rahaliselt soodsamalt, kui seda mujalt saab, ning on kolmandaid, kellele on tähtis saada kõrgharidus Euroopa Liidus, sest see avab paremaid võimalusi saada tööd mis tahes liikmesriigis. Suuruselt teine rühm on need, kes jääksid vähemalt mõneks ajaks tööle Eestisse ning on valmis selle nimel rohkem pingutama nii eesti keele õppega kui ka ise siin endale aktiivselt tööd otsides. Kolmas rühm, mis pole võib-olla väga arvukas, kuid on vähemalt Narva kolledžis kindlalt olemas, on need, kes püüavad kõrgemat haridust saada eestikeelsetes õppeprogrammides, õppides selleks ära eesti keele ning valmistudes ka oma tulevast tööelu siduma Eestiga.

Kavandatavad seadusemuudatused puudutavad kõiki välisüliõpilaste rühmi ning poliitikute tarkus ja ettenägelikkus on vajalik, et süsteemi korrastamisega ei lõigataks ära nende välismaalt õppima tulijate võimalusi ja motiive, kelle panus oleks Eesti majandusele ja ühiskonnale vajalik.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto