Sisukord
Maa Elu
Postimees
13.02.2020
Eesti Venemaa kuhjas Balti riikide piirile moodsat relvastust (35) Politsei eest põgenenud teismeline tegi avarii Sõõrumaa teeb Patareist teise Rotermanni (2) «Proviisorid otsustavad ise, kellelt nad ravimeid ostavad» (6) Õiguskomisjon viivitab otsusega (24) Majandus Algab aeg, kus kõik punuvad maksuametisse CO2 nõuded löövad autoturu hinnad uppi (15) Välismaa Erdoğani uued ähvardused seavad Türgi Moskvaga kokkupõrke kursile Norra naftafirma paneb puurlaeva valvama robotkoera Salvini läheb migrantide merele jätmise eest kohtu alla (14) Ungari kiusu pehmendab sel korral Kanada korraldatud hommikusöök (4) Arvamus Juhtkiri: panda, tunnel ja 5G Tõnis Oja: soovitus valitsusele (20) Kristiina Raud: kool peegeldab ühiskonda – LGBT+ uuring (24) Indrek Liiva: kliimaneutraalne tuumajaam (3) Kaia Beilmann: mahendatud ja mahendamata uhkus (1) Andreas Kaju: ela vabana või sure (6) Meie Eesti Haigekassa juht: raha võiks alati rohkem olla Kadri Tammepuu: tervis päästab rahakoti Nimi maksab: haigekassa või tervisekassa (10) Kultuur Peeter Raudsepp teatri võimalikkusest Rakveres Sport Alla(kahe)meetrimehed vallutavad korvpalliplatsi PM Rootsis | Talveralli ilma lumeta. Kellele seda vaja? Kriisk ja Tõniste ei toeta Sõõrumaa ettepanekut Tallinn Sõõrumaa teeb Patareist teise Rotermanni (2) Maa Elu Peipsi sibula varu talveks läbi, aga kasvatajaid juurde ei tule (1) Nädala mõte: mure kohaliku toiduga Mida arvavad loomad ja linnud tuulikutest? (2) Ootamatult lehmapidajaks hakanud mees saab teenetemärgi Soe ilm ei lase põllule lupjama (1) Nõutumad väetised on otsas Ilmajutt: jäide ja kiilasjää Mänd on aidanud inimestel ellu jääda Seemnemood 2020 – moes on puhtad värvid Kuue aastaga ostis riik eraomanikelt välja 215 kaitsealust kinnistut Jäävaba talv on kalale puhkus, kalurile nuhtlus Tartu Tartus käib päikeseauto ehitamine (2) Tanel Tein: Urmas Klaasi viimane soolo (2) Korraldaja lubab Eesti Laulul mullusest kõvemat vaatemängu Pikale veninud Moxit tõi Monica Rannale rohkem raha (1) Elva vaksali noobel restoran sulges uksed (1) Jõulukingitus jõudis pärale enne sõbrapäeva Tartu naised pääsesid Balti liigas play-off’i Kunst käsikäes füüsikaga tegid Vesuuvi kuuldavaks Hando Runnel pani nimekad inimesed laulu sisse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jäävaba talv on kalale puhkus, kalurile nuhtlus

4 min lugemist
  • Ahvena kokkuostuhind on rekordkõrge.
  • Pärnu lahest pole aasta otsa koha püütud.
  • Kalurite sissetulekutele mõjub soe talv hävitavalt.
Ahvenat on küll vähe, ent tema eest maks- takse korraliku raha, isegi kuus eurot kilo eest. FOTO: Henn Soodla/Pärnu Postimees

Jääta meres kohakala pole, tema tuleb ainult jää alla. Koha ei ole juba peaaegu aasta püüda saanud ja enne sügist ei saagi. Praegu püüame vabast veest ahvenat, nii palju kui teda on,” kirjeldas endine jalgpallur, tänaseks kümmekond aastat kutselise kaluri ja ettevõtjana tegutsev Raio Piir­oja tänavutalvist rannakaluri argipäeva.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Merele läheb ta sel talvel vaid sobiva ilmaga ja kui on ametikaaslastelt kuulnud, et kala liigub. Kuival maal olles seab mees merel käimiseks vajalikku varustust töökorda, ehitab töökojas hüdrokoptereid ja aitab Pärnu Jalgpalliklubi presidendina edendada kohalikku vutielu.

„Kaluritel aitab kuidagigi oma kohustustega hakkama saada rekordkõrge ahvena kokkuostuhind. Ahvenat on küll vähe, aga tema eest makstakse korralikku tasu, isegi kuus eurot kilo eest. Mõnel kevadel on pakutud vaid viiskümmend senti. See, et kaubandusvõrgus koha jätkub, tuleneb hoopis sellest, et Peipsil läks jaanuarist püük lahti ning vaba veega püütakse sealt meeletuid koguseid välja, aga kokkuostuhind on madal,” rääkis Piiroja.

Koha pooleteist­aastane puhkus

Kalavarudele peaks vähese koormusega talv hästi mõjuma. Esiteks ei ole kala kimbutamas rahvusvahelist tirgutajate armeed ja teiseks, jääta lahte koha ei tule.

12.02.2020 14.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto