Sisukord
Maa Elu
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (52) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nõutumad väetised on otsas

1 min lugemist
Ligemale 40 protsenti meil kasutatavast väetisest tuleb Venemaalt ja ülejäänu enamasti mujalt Euroopast. FOTO: Dmitri Kotjuh

Vastu kevadet kipuvad põlluväetiste hinnad tõusma, kuid tänavu pole hüppelist hinnatõusu karta – esiteks takistab konkurents, teiseks on põllumeestel suurem osa väetistest juba ostetud.

Baltic Agro põlluväetiste tootejuht Mihkel Salum rääkis, et varem on tõesti olnud nii, et kevade poole väetiste hinnad tõusevad ja osa nõutumaid väetisi on otsakorral. „Tõsi, viimased neli-viis aastat on olnud nii ja naa, mõnel aastal on hinnad oktoobriga võrreldes ka alla läinud,” lisas ta.

Väetiseturul toimuvat mõjutavad eelmise aasta viljasaagid ja -hinnad. Kui on kehv saak olnud, ostetakse väetisi vähem. Mullu koristati teatavasti rekordsaagid ja nii ongi tänavu väetiste müük hästi sujunud. Veebruari alguseks oli väetisi müüdud rohkem kui aasta varem samal ajal ja suurem osa kevadväetistest on põllumeestel juba varutud.

Ligemale 40 protsenti meil kasutatavast väetisest tuleb Venemaalt ja ülejäänu enamasti mujalt Euroopast.

Mitut nõutumat väetist ei ole parasjagu saada. Näiteks pole veebruaris-märtsis enam Venemaa suure tootja PhosAgro väetisi, kuna nende koduturul on vastu kevadet huvi väetiste vastu tõusnud või logistika suure nõudluse tõttu raskendatud.

Väetiseturg on suhteliselt stabiilne ja uudiseid tihti ei tule. „Mu kolleegid, seemnekasvatuse tootejuht või taimekaitse tootejuht saavad kohtumisel tootjatega pidevalt raporteerida uuendustest. Aga mul on siis piinlik, uudiseid ega uusi tooteid pole, näen suurt vaeva, et rääkimiseks midagi siiski leida,” muheles Salum ja lisas, et tänavu on ses suhtes parem. Näiteks tänu sellele, et Eestis kasvatatakse järjest enam maisi, tõid nad turule spetsiaalse maisi põhiväetise, samuti vedela fosforväetise.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto