Robotkoer Spot asub tööle naftafirma Aker BP puurlaeval Norra merel Skarvi naftaväljal. Seni on teda testitud nafta ja gaasi puurimist simuleerivates keskkondades, et teha kindlaks, et ta pääseks ligi kohtadesse, kuhu muu automaatikaga juurde ei saa. 
Robotkoer Spot asub tööle naftafirma Aker BP puurlaeval Norra merel Skarvi naftaväljal. Seni on teda testitud nafta ja gaasi puurimist simuleerivates keskkondades, et teha kindlaks, et ta pääseks ligi kohtadesse, kuhu muu automaatikaga juurde ei saa. Foto: COVER Images/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Norra naftaettevõtte Aker BP palgale võetakse robot nimega Spot, kelle ülesanne on patrullida Skarvi naftaväljal töötaval puurlaeval. Robotkoer saab isegi oma töötajanumbri ning eelkõige soovitakse Spoti aasta jooksul proovile panna inspektsioonide tegemisel, süsivesinike lekete tuvastamisel, andmekogumisel ning raportite koostamisel.

Spoti on arendanud USA robootikafirma Boston Dynamics Inc. Aker BP loodab, et uus tehisintellektiga abiline suudab firma tegevuse muuta avamerel ohutumaks ja tõhusamaks, vahendas Bloomberg.