R, 9.12.2022

Korraldaja lubab Eesti Laulul mullusest kõvemat vaatemängu

Aet Rebane
, ajakirjanik
Korraldaja lubab Eesti Laulul mullusest kõvemat vaatemängu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eile keskpäeval käisid Tartu ülikooli spordihoones Eesti Laulu esimeses poolfinaalis võistlejate proovid, milleks oli antud kindel aeg.
Eile keskpäeval käisid Tartu ülikooli spordihoones Eesti Laulu esimeses poolfinaalis võistlejate proovid, milleks oli antud kindel aeg. Foto: Sille Annuk

Tartu ülikooli spordihoones oli eile keskpäeval Eesti Laulu lava juba paigas ning käisid proovid. Täna kell pool kaheksa õhtul algab samas Eesti Laulu esimene poolfinaal, üles astub 12 esinejat, kellest kuus pääsevad žürii ja rahvahääletuse tulemusel edasi finaalkontserdile.

Eile kehtis spordihoones karm ajakava ja kord: laval toimunut tohtisid jäädvustada vaid kontserti ülekandev ja korraldav ERR ise ning rahvusringhäälingult selleks endale eriõiguse ostnud Õhtuleht.

Pitsitav ajakava

Tartu Postimees sai siiski Eesti Laulu peaprodutsendi Tomi Rahulaga lavaproovide ajal vestelda ning tema sõnul läks sel aastal tänu eelmise aasta kogemusele spordihoones lava ehitamine libedamalt.

Kõige raskemaks pidas ta hoopis esinejate proovidega ranget graafikus püsimist. «Igaühele on ette nähtud 40 minutit ja kui kõigi peale läheb kas või viis minutit rohkem, on see õhtuks lisatund, mida meil kuskilt võtta pole,» selgitas Rahula.

Kõige keerukama lavamänguga esinejat ta ei nimetanud, küll aga märkis, et vaatemängulisust on palju rohkem kui eelmisel aastal. Teisalt on see televisioonis näitamiseks keerulisem ülesanne, sest rohkem on ka näiteks rekvisiite, mida on vaja laulude ajal lavale viia või sealt tuua.

Küsimuse peale, kui mitu kaamerat kontserdi ülekandes osaleb, pahvatas Rahula naerma. «Jeesus! Ma ei teagi. Üle kümne kindlasti,» pakkus ta.

Et Eesti Laulu poolfinaale peetakse Tartus teist korda, läks lava ehitamine seekord kiiremini kui mullu.
Et Eesti Laulu poolfinaale peetakse Tartus teist korda, läks lava ehitamine seekord kiiremini kui mullu. Foto: Sille Annuk

Keerulisem etendus

Eilset proovi jälgis Saku suurhalli majasiseste ürituste juht Siim Sirelpuu, kelle sõnul lava finaalkontserdiga võrreldes väga palju ei muutu, küll on suurhallis mõned lavadetailid suuremad. Sirelpuu juhtis tähelepanu ka sellele, et kui mullu olid esinejate selja taga suured leedekraanid, siis sel aastal jäävad artistide taha võrkleedid, millel mängitatakse igale esinejale loodud valgusmängu.

Mullu, kui Eesti Laulu poolfinaalid korraldati esimest korda Tartus, nurisesid huvilised meedias ja sotsiaalmeedias muu hulgas selle üle, et kontsertide helikvaliteet oli halb. «Alati nurisetakse millegi üle, aga mina muusikuna tean, mida läheb heli tegemiseks vaja, ja ütlen, et ei olnud halb ja sel aastal ka ei tule halb,» kinnitas Rahula eile.

Jeesus! Ma ei teagi. Üle kümne kindlasti, pakkus Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula kontserti üle kandvate kaamerate arvu.

Esimesena astub täna õhtul võistlustulle Rasmus Rändvee ilma bändi ja taustalauljateta. Tänased külalisesinejad on Ines ja 5miinust ning kõiki kontserte juhivad Tõnis Niinemets ja Karl-Erik Taukar.

Tartu ülikooli spordihoone uksed avatakse publikule kell 18, korraldajad soovitavad aegsasti kohale tulla ja eelistada liiklemisel bussi. Eesti Laulu poolfinaalid leiavad aset 13. ja 15. veebruaril Tartu ülikooli spordihoones, finaalkontsert on 29. veebruaril Saku suurhallis.

Eesti Laulu poolfinaalidest teevad otseülekande Eesti Televisioon ja venekeelsete kommentaaridega ETV+, Tartus on kohal ka Raadio 2.
Eesti Laulu poolfinaalidest teevad otseülekande Eesti Televisioon ja venekeelsete kommentaaridega ETV+, Tartus on kohal ka Raadio 2. Foto: Sille Annuk

Esimese poolfinaali esinejad

 • Anett x Fredi – «Write About Me»
 • Egert Milder – «Georgia (On My Mind)»
 • Inga – «Right Time»
 • Jennifer Cohen – «Ping Pong»
 • Kruuv – «Leelo»
 • Laura – «Break Me»
 • Little Mess – «Without a Reason»
 • Rasmus Rändvee – «Young»
 • Renate – «Videomäng»
 • Revals – «Kirjutan romaani»
 • Stefan – «By My Side»
 • Synne feat. Väliharf – «Majakad»
Märksõnad
Tagasi üles