Sisukord
Majandus
Postimees
13.02.2020
Eesti Venemaa kuhjas Balti riikide piirile moodsat relvastust (35) Politsei eest põgenenud teismeline tegi avarii Sõõrumaa teeb Patareist teise Rotermanni (2) «Proviisorid otsustavad ise, kellelt nad ravimeid ostavad» (6) Õiguskomisjon viivitab otsusega (24) Majandus Algab aeg, kus kõik punuvad maksuametisse CO2 nõuded löövad autoturu hinnad uppi (15) Välismaa Erdoğani uued ähvardused seavad Türgi Moskvaga kokkupõrke kursile Norra naftafirma paneb puurlaeva valvama robotkoera Salvini läheb migrantide merele jätmise eest kohtu alla (14) Ungari kiusu pehmendab sel korral Kanada korraldatud hommikusöök (4) Arvamus Juhtkiri: panda, tunnel ja 5G Tõnis Oja: soovitus valitsusele (20) Kristiina Raud: kool peegeldab ühiskonda – LGBT+ uuring (24) Indrek Liiva: kliimaneutraalne tuumajaam (3) Kaia Beilmann: mahendatud ja mahendamata uhkus (1) Andreas Kaju: ela vabana või sure (6) Meie Eesti Haigekassa juht: raha võiks alati rohkem olla Kadri Tammepuu: tervis päästab rahakoti Nimi maksab: haigekassa või tervisekassa (10) Kultuur Peeter Raudsepp teatri võimalikkusest Rakveres Sport Alla(kahe)meetrimehed vallutavad korvpalliplatsi PM Rootsis | Talveralli ilma lumeta. Kellele seda vaja? Kriisk ja Tõniste ei toeta Sõõrumaa ettepanekut Tallinn Sõõrumaa teeb Patareist teise Rotermanni (2) Maa Elu Peipsi sibula varu talveks läbi, aga kasvatajaid juurde ei tule (1) Nädala mõte: mure kohaliku toiduga Mida arvavad loomad ja linnud tuulikutest? (2) Ootamatult lehmapidajaks hakanud mees saab teenetemärgi Soe ilm ei lase põllule lupjama (1) Nõutumad väetised on otsas Ilmajutt: jäide ja kiilasjää Mänd on aidanud inimestel ellu jääda Seemnemood 2020 – moes on puhtad värvid Kuue aastaga ostis riik eraomanikelt välja 215 kaitsealust kinnistut Jäävaba talv on kalale puhkus, kalurile nuhtlus Tartu Tartus käib päikeseauto ehitamine (2) Tanel Tein: Urmas Klaasi viimane soolo (2) Korraldaja lubab Eesti Laulul mullusest kõvemat vaatemängu Pikale veninud Moxit tõi Monica Rannale rohkem raha (1) Elva vaksali noobel restoran sulges uksed (1) Jõulukingitus jõudis pärale enne sõbrapäeva Tartu naised pääsesid Balti liigas play-off’i Kunst käsikäes füüsikaga tegid Vesuuvi kuuldavaks Hando Runnel pani nimekad inimesed laulu sisse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Algab aeg, kus kõik punuvad maksuametisse

3 min lugemist
MTA maksujuht Evelyn Liivamägi sõnas, et 53 protsenti tulusaajatest ehk 530 000 inimest kasutas maksuvaba tulu lubatust vähem. FOTO: Remo Tõnismäe

Kui muidu paneb maksu- ja tolliameti (MTA) kiri või õlalekoputus võpatama, siis veebruari keskpaik on traditsiooniliselt see aeg, mil inimesed tunglevad maksuameti kontoris ja veebilehel täiesti vabatahtlikult.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Põhjus selleks on tuludeklaratsioon, mille täitmine toob umbes poole miljoni Eesti inimese pangaarvele tänavu kokku ligikaudu 150 miljonit eurot. See on eelmisel aastal riigile makstud n-ö üleliigne tulumaks, mida inimestel on õigus tagasi küsida. Muidugi on ka neid, kel tuleb riigile peale maksta – nemad teevad seda enamasti nii viimasel hetkel kui võimalik.

Kontorisse inimesi ei oodata

«Raha paneb rattad käima – kiire tagastus on see, mis motiveerib inimesi oma tulusid kiiresti deklareerima,» ütles MTA maksude osakonna juht Evelyn Liivamägi. Laupäeva südaööl ehk 15. veebruaril, mil tuludeklaratsiooni esitamise väravad avanevad, on oodata e-maksuameti süsteemidele niivõrd suurt koormust, et amet on juba hoiatavalt välja hõiganud: inimesed, aega on, palun ärge kiirustage!

Muist inimesi, eelkõige vanemaealised, soovivad tuludeklaratsiooni endiselt esitada paberil (neid oli mullu neli protsenti), lisaks vajavad nad tihti abi ja nõustamist. Seetõttu on maksuameti teenindusbüroodes oodata hiiglaslikke järjekordi. Taas pani Liivamägi inimestele südamele, et esialgu võiks püüda ise kodus nii palju tuludeklaratsiooni valmis pusida kui võimalik ja alles seejärel, soovitatavalt märtsis, teenindusbüroosse kohale tulla.

12.02.2020 14.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto