Sisukord
Eesti
Postimees
13.02.2020
Eesti Venemaa kuhjas Balti riikide piirile moodsat relvastust (35) Politsei eest põgenenud teismeline tegi avarii Sõõrumaa teeb Patareist teise Rotermanni (2) «Proviisorid otsustavad ise, kellelt nad ravimeid ostavad» (6) Õiguskomisjon viivitab otsusega (24) Majandus Algab aeg, kus kõik punuvad maksuametisse CO2 nõuded löövad autoturu hinnad uppi (15) Välismaa Erdoğani uued ähvardused seavad Türgi Moskvaga kokkupõrke kursile Norra naftafirma paneb puurlaeva valvama robotkoera Salvini läheb migrantide merele jätmise eest kohtu alla (14) Ungari kiusu pehmendab sel korral Kanada korraldatud hommikusöök (4) Arvamus Juhtkiri: panda, tunnel ja 5G Tõnis Oja: soovitus valitsusele (20) Kristiina Raud: kool peegeldab ühiskonda – LGBT+ uuring (24) Indrek Liiva: kliimaneutraalne tuumajaam (3) Kaia Beilmann: mahendatud ja mahendamata uhkus (1) Andreas Kaju: ela vabana või sure (6) Meie Eesti Haigekassa juht: raha võiks alati rohkem olla Kadri Tammepuu: tervis päästab rahakoti Nimi maksab: haigekassa või tervisekassa (10) Kultuur Peeter Raudsepp teatri võimalikkusest Rakveres Sport Alla(kahe)meetrimehed vallutavad korvpalliplatsi PM Rootsis | Talveralli ilma lumeta. Kellele seda vaja? Kriisk ja Tõniste ei toeta Sõõrumaa ettepanekut Tallinn Sõõrumaa teeb Patareist teise Rotermanni (2) Maa Elu Peipsi sibula varu talveks läbi, aga kasvatajaid juurde ei tule (1) Nädala mõte: mure kohaliku toiduga Mida arvavad loomad ja linnud tuulikutest? (2) Ootamatult lehmapidajaks hakanud mees saab teenetemärgi Soe ilm ei lase põllule lupjama (1) Nõutumad väetised on otsas Ilmajutt: jäide ja kiilasjää Mänd on aidanud inimestel ellu jääda Seemnemood 2020 – moes on puhtad värvid Kuue aastaga ostis riik eraomanikelt välja 215 kaitsealust kinnistut Jäävaba talv on kalale puhkus, kalurile nuhtlus Tartu Tartus käib päikeseauto ehitamine (2) Tanel Tein: Urmas Klaasi viimane soolo (2) Korraldaja lubab Eesti Laulul mullusest kõvemat vaatemängu Pikale veninud Moxit tõi Monica Rannale rohkem raha (1) Elva vaksali noobel restoran sulges uksed (1) Jõulukingitus jõudis pärale enne sõbrapäeva Tartu naised pääsesid Balti liigas play-off’i Kunst käsikäes füüsikaga tegid Vesuuvi kuuldavaks Hando Runnel pani nimekad inimesed laulu sisse (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Proviisorid otsustavad ise, kellelt nad ravimeid ostavad»

5 min lugemist
Apotheka apteegiketi omaniku Terve Pere Apteegi frantsiisijuht Marika Pensa Viru keskuse Apothekas. FOTO: Remo Tõnismäe

Apotheka apteegiketi omaniku Terve Pere Apteegi frantsiisijuht Marika Pensa kinnitab, et ravimiärimees Margus Linnamäe annab apteegid oma proviisoritele üle heas usus ega kavatse kasutada neid oma tankistidena. Pensa kinnitusel on apteegiomanikuks saavad proviisorid vabad otsustama, kellelt ja millistel tingimustel nad ravimeid ostavad. 1. aprillil jõustub apteegireform ja ravimite hulgimüüja ei tohi enam apteeke pidada. Linnamäe teatas 7. veebruaril, et annab Apotheka apteegid tasuta üle proviisoritele ja esitab riigile sundvõõrandamise eest kahjunõude.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Miks tuli Margus Linnamäe alles nüüd, kui reformi jõustumiseni on jäänud alla kuu, välja ette­panekuga apteegid proviisoritele üle anda?

Alates apteegireformi vastuvõtmisest on kõik need viis aastat valitsenud segadus, kas reform jõustub või avatakse uus arutelu. Apteegireformi seadus võeti viis aastat tagasi vastu tõsiseltvõetava analüüsita ning tänaseni on suur küsi­märk, milleks seda üldse vaja oli, kui elanike rahulolu apteegi­teenusega on väga suur.

Pärast seaduse vastuvõtmist lubas sotsiaalministeerium korduvalt, et tehakse mõjuanalüüs ja koostatakse toetavad meetmed, mis võimaldaksid proviisoritel apteegid välja osta, kuid neid ei tulnudki.

2018. aastal andis Reformierakond menetlusse eelnõu, mis oleks apteegireformi tühistanud.

Seega ei ole ettevõtjatel olnud kindlust, kas reform tuleb või ei. Ettevõtja süüdistamine, miks ta varem apteeke ei võõrandanud, on asjatundmatu või pahatahtlik.

12.02.2020 14.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto