Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (3) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (12) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (4) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (4) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (2) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (19) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (4) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (1) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada (1) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (19) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (16) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Venemaa kuhjas Balti riikide piirile moodsat relvastust

5 min lugemist
Välisluureamet tutvustas aastaraamatut esimest korda oma majas Rahumäe teel. Pildil ameti peadirektor Mikk Marran. FOTO: Eero Vabamägi

Venemaa ligi kümme aastat kestnud jõupingutused on kandnud vilja: Balti riikide ümbrusesse on kuhjatud arsenal, mis on mäekõrguselt üle Eesti, Läti ja Leedu iseseisvast kaitsevõimest ja siin asuvate liitlasüksuste võimekusest.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Hoolimata sellest, et jõudude vahekord Balti piirkonnas on selgelt Venemaa kasuks, ei näe välisluureamet eile avaldatud raportis praegu suurt sõjaohtu, sest Baltimaade ründamine tähendaks sõda NATOga ja seda Venemaa kindlasti ei taha. Eesti luure näeb siiski teoreetilist võimalust, et Venemaa ründab Eestit, Lätit ja Leedut ennetavalt, juhul kui tal peaks tekkima konflikt Ameerika Ühendriikidega mõnes muus maailma otsas.

Välisluureameti peadirektori Mikk Marrani sõnul tuleb arvestada sellega, et Venemaa ei näe Balti riike eraldiseisvana, vaid osana Euroopa Liidust ja NATOst. Kui Venemaa peaks üleüldse meie vastu sõjalisi samme astuma, siis osana suuremast konfliktist. Välisluureamet praegu sellise konflikti ohtu maailmas ei näe.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto