Sisukord
Arvamus
Tänane leht
14.02.2020
Eesti Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Postimehel seitse auhinnakandidaati Kohus tühistas sünnitaja juurde kiirustanud pereisa trahvi Hauarahuleping ei keela Estonia vrakki uurida (5) Vana mees tahab kohtusse (3) Majandus Konkurendid: Euroopa suurimal bussifirmal läheb Baltikumis raskeks (3) Apple müüb rohkem kelli kui kogu Šveitsi kellatööstus kokku (1) Üllatavat mõtlemisainet: paberkott pole sugugi kõige säästlikum variant (12) Välismaa Läti seim saatis enneolematu otsusega laiali Riia linnavolikogu Lõuna-Ameerikast kaevati välja autosuurused kilpkonna fossiilid (1) Johnson vahetas erimeelsuste tõttu välja rahandusministri Uus diagnoosimeetod kasvatas Hiinas hüppeliselt viirussurmi Ukrainale terendab NATOs kõrgem staatus (33) AJA PEEGEL ⟩ Dresdeni pommitamisest jäid maha varemed ja söestunud laibad (45) Arvamus Juhtkiri: hauarahutus (23) Patrik Hytönen: noored ei ole hukas (1) Annika Laats: kõik erinevad, kõik sarnased (17) Andres Sepp: meie ühise metsa raiumisest Anneli Lepp: otse Somaaliast Susanna Veevo: tarbimisühiskonna roosa prügi (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: PAH – ka saastunud õhk võib tappa Marko Kaasik: kas puudega kütmine ohustab tervist? (17) Kultuur Hingelõikav lugu. Mis ühele sõna, see teisele surm Eesti 90ndate kunst ei mahtunud vanadesse raamidesse (4) Jüri Reinvere jõuab neljanda ooperini Sport Miks ei sõideta Rootsis kruusarehvidega? Otepääl toimuma pidanud EM viiakse Valgevenesse (1) Merendus Kloogarannas nilpsab meri liiga pealetükkivat maja (5) Tartu Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Tartu sotside juht kinkis Jaan Tootsile roosi abi eest uue koalitsiooni loomisel Kliinikumi usalduskriis oli taas lahkamisel Asko Tamme ei salga, et liitus poliitikaga tselluloositehase pärast (4) Noored heitsid pilgu oma tulevikku Tartu sulgpallinaiste teekond Euroopa meistrivõistlustel lõppes väärika kaotusega Judokad liiguvad tõusvas joones, medaleid tuleb aina juurde Meelelahutus Koomiks Sudoku

Susanna Veevo: tarbimisühiskonna roosa prügi

2 min lugemist
  • Sõbrapäevakingitused on lihtsalt üks roosa prügi
  • Lõikelillede kinkimine on väga keskkonnakahjulik tegu
  • Panusta suhete kestlikkusele ja leia lähedaste jaoks aega
Susanna Veevo FOTO: Erakogu

Sõbrapäev on eeskätt lähi- ja sõprussuhete tähistamiseks ja kingituste tegemine vajalik ei ole, kirjutab Arengukoostöö Ümarlaua huvikaitseeksert Susanna Veevo.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

14. veebruar tekitab paljudes eestlastes igal aastal kahetisi tundeid. Nimetagem seda päeva sõbrapäevaks või valentinipäevaks, vahet ei ole: igal juhul seostub see läilade hüüdlausete ja roosade kaisukarudega. Kuigi tähtpäeva keskne idee – pidada meeles oma armsamaid ja tähistada lähisuhteid – on hea, on selle tähelepanukese aga enam kui problemaatiline.

Suhtumine, et kingitusi tegemata me justkui ei hooliks oma lähedastest, on kasulik vaid kaubandusvaldkonnale. Kahju teeb see aga nii meie suhetele kui ka keskkonnale. Ehk mõnevõrra üllatavalt on selle tarbimispüha üks suurimaid keskkonnaprobleeme meeletu nõudlus lõikelillede järele. Esiteks on problemaatiline juba tõsiasi, et hiiglaslike lillepõldude pidamine tähendab ka tugevate pestitsiidide kasutamist. Taimekaitsevahendite kasutamine lillepõldudel on Euroopas ja mujalgi maailmas reguleerimata, mistõttu ohustavad mürgised kemikaalid põhjavee ja põllupinna kvaliteeti, osoonikihti ja samuti töötajate tervist.

13.02.2020 15.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto