Sisukord
Arvamus
Tänane leht
14.02.2020
Eesti Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Postimehel seitse auhinnakandidaati Kohus tühistas sünnitaja juurde kiirustanud pereisa trahvi Hauarahuleping ei keela Estonia vrakki uurida (5) Vana mees tahab kohtusse (3) Majandus Konkurendid: Euroopa suurimal bussifirmal läheb Baltikumis raskeks (3) Apple müüb rohkem kelli kui kogu Šveitsi kellatööstus kokku (1) Üllatavat mõtlemisainet: paberkott pole sugugi kõige säästlikum variant (12) Välismaa Läti seim saatis enneolematu otsusega laiali Riia linnavolikogu Lõuna-Ameerikast kaevati välja autosuurused kilpkonna fossiilid (1) Johnson vahetas erimeelsuste tõttu välja rahandusministri Uus diagnoosimeetod kasvatas Hiinas hüppeliselt viirussurmi Ukrainale terendab NATOs kõrgem staatus (33) AJA PEEGEL ⟩ Dresdeni pommitamisest jäid maha varemed ja söestunud laibad (45) Arvamus Juhtkiri: hauarahutus (23) Patrik Hytönen: noored ei ole hukas (1) Annika Laats: kõik erinevad, kõik sarnased (17) Andres Sepp: meie ühise metsa raiumisest Anneli Lepp: otse Somaaliast Susanna Veevo: tarbimisühiskonna roosa prügi (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: PAH – ka saastunud õhk võib tappa Marko Kaasik: kas puudega kütmine ohustab tervist? (17) Kultuur Hingelõikav lugu. Mis ühele sõna, see teisele surm Eesti 90ndate kunst ei mahtunud vanadesse raamidesse (4) Jüri Reinvere jõuab neljanda ooperini Sport Miks ei sõideta Rootsis kruusarehvidega? Otepääl toimuma pidanud EM viiakse Valgevenesse (1) Merendus Kloogarannas nilpsab meri liiga pealetükkivat maja (5) Tartu Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Tartu sotside juht kinkis Jaan Tootsile roosi abi eest uue koalitsiooni loomisel Kliinikumi usalduskriis oli taas lahkamisel Asko Tamme ei salga, et liitus poliitikaga tselluloositehase pärast (4) Noored heitsid pilgu oma tulevikku Tartu sulgpallinaiste teekond Euroopa meistrivõistlustel lõppes väärika kaotusega Judokad liiguvad tõusvas joones, medaleid tuleb aina juurde Meelelahutus Koomiks Sudoku

Patrik Hytönen: noored ei ole hukas

2 min lugemist
Patrik Hytönen FOTO: Konstantin Sednev

Kui sageli erinevaid kommentaariume lugeda, siis paistab silma nostalgitsemine. Et kuidas omal ajal oli kõik paremini – mehed oli rauast ja laevad puust. Enam aga lapsi ei sünni ja abielu pole püha.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Nostalgia kui nähtus ei ole omane ühele põlvkonnale, see on miski, mis võib tabada kõiki inimesi. Sama tundsid nii meie vanemate vanemad kui ka nende vanemad. Samuti ei ole välistatud, et kui mina peaksin jõudma 50-aastaste sekka, hakkan minagi sel hetkel 20-aastaseid pehmodeks pidama.

Üks teema, mille puhul eriti mehed nostalgiliseks muutuvad, on ajateenistus. Kui ilmus uudis, et kaitsevägi plaanib ajateenijad ka nädala sees välja lasta, olid kommenteerijad kohe platsis väitega, et sõjavägi on nagu puhkekodu. Tõesti, Nõukogude armees viidi Eesti noormehed kodumaalt kaugele, kuid tolleaegsest ajateenistusest jutte kuuldes tekivad kahtlused selle sõjalise väljaõppe kvaliteedis.

13.02.2020 15.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto