Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (56) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu sotside juht kinkis Jaan Tootsile roosi abi eest uue koalitsiooni loomisel

2 min lugemist

Tartu volikogu kinnitas ametisse uued sotsiaaldemokraatide abilinnapead. Rahanduse ja linnavarade valdkonda hakkab kureerima Gea Kangilaski (poolt 30, vastu 8) ning haridus- ja kultuurivaldkonda Asko Tamme (poolt 28, vastu 9).

Eelnes Keskerakonna abilinnapea Monica Ranna umbusaldamine (poolt 27, vastu 15). Uue koalitsiooni ettepanekul määras volikogu umbusaldatud abilinnapeale kahe kuu palga ulatuses hüvitise, sama palju hüvitist määrati ka tervise tõttu tagasi astunud abilinnapeale Madis Lepajõele. Tartu abilinnapea töötasu on 4000 eurot kuus.

Võimuvahetuse vormistamise juurde käis mitmeid kriitilisi ja teravaid avaldusi. Hiljuti Isamaaga liitunud Kaja Tarto kasutas sotside poole pöördudes muu hulgas väljendit, et nende edu on rajatud emotsionaalselt väärkoheldud ja nurka surutud naise õnnetusele.

Tartu Eest valimisliidu esindaja Vahur Kalmre ütles, et vilets tunne on, sest volinikke kutsutakse umbusaldama abilinnapead, kelle suhtes sisuliselt umbusaldamise põhjust ei ole. «Monica Randa tuleb tegelikult kaitsta, kui ta oleks abilinnapea, teda aga ei saa kaitsta, sest ta on eelkõige poliitik ja sellesse ametisse tulles teadis ta suurepäraselt, millesse ta tuleb,» sõnas ta. «Selle seebiooperi, mille Tartu on läbi elanud ja mis kahjustas linna mainet, tegelik põhjus ei ole Monica Rannas ega Jaan Tootsis, vaid selles, et me mängime parlamentlikke mänge kohalikul tasemel. Poliitika tuleks linnavalitsusest tuua volikogusse.»

Kingiti lilli. Näiteks sotside Tartu piirkonna juht Heljo Pikhof kinkis punase roosi Keskerakonna Tartu piirkonna juhile Jaan Tootsile. «Väga tänan Jaan Tootsi, kes pooldab Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide liitu, tahan ka seda öelda, et ta pole jätnud mitte ühtegi sammu selleks tegemata,» sõnas ta.

EKRE fraktsiooni juht Indrek Särg kinkis omakorda sotsidele sinivalged õied. «Meenutamaks, et Tartu on Eesti linn,» ütles ta.

Linnapea Urmas Klaas tänas hea koostöö eest ametist lahkuvaid abilinnapäid, eraldi tänas ta Mihkel Leesi, kelle kanda on olnud ka haiguslehel Madis Lepajõe kohustused, ja volikogu esimeest Aadu Musta, kes astub tagasi 20. veebruarist. «Ka opositsiooni minek ei tähenda Tartu asjadest eemaldumist. On olemas selline sümpaatne asi nagu konstruktiivne opositsioon,» sõnas Must.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto