Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
14.02.2020
Eesti Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Postimehel seitse auhinnakandidaati Kohus tühistas sünnitaja juurde kiirustanud pereisa trahvi Hauarahuleping ei keela Estonia vrakki uurida (5) Vana mees tahab kohtusse (3) Majandus Konkurendid: Euroopa suurimal bussifirmal läheb Baltikumis raskeks (3) Apple müüb rohkem kelli kui kogu Šveitsi kellatööstus kokku (1) Üllatavat mõtlemisainet: paberkott pole sugugi kõige säästlikum variant (12) Välismaa Läti seim saatis enneolematu otsusega laiali Riia linnavolikogu Lõuna-Ameerikast kaevati välja autosuurused kilpkonna fossiilid (1) Johnson vahetas erimeelsuste tõttu välja rahandusministri Uus diagnoosimeetod kasvatas Hiinas hüppeliselt viirussurmi Ukrainale terendab NATOs kõrgem staatus (33) AJA PEEGEL ⟩ Dresdeni pommitamisest jäid maha varemed ja söestunud laibad (45) Arvamus Juhtkiri: hauarahutus (23) Patrik Hytönen: noored ei ole hukas (1) Annika Laats: kõik erinevad, kõik sarnased (17) Andres Sepp: meie ühise metsa raiumisest Anneli Lepp: otse Somaaliast Susanna Veevo: tarbimisühiskonna roosa prügi (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: PAH – ka saastunud õhk võib tappa Marko Kaasik: kas puudega kütmine ohustab tervist? (17) Kultuur Hingelõikav lugu. Mis ühele sõna, see teisele surm Eesti 90ndate kunst ei mahtunud vanadesse raamidesse (4) Jüri Reinvere jõuab neljanda ooperini Sport Miks ei sõideta Rootsis kruusarehvidega? Otepääl toimuma pidanud EM viiakse Valgevenesse (1) Merendus Kloogarannas nilpsab meri liiga pealetükkivat maja (5) Tartu Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Tartu sotside juht kinkis Jaan Tootsile roosi abi eest uue koalitsiooni loomisel Kliinikumi usalduskriis oli taas lahkamisel Asko Tamme ei salga, et liitus poliitikaga tselluloositehase pärast (4) Noored heitsid pilgu oma tulevikku Tartu sulgpallinaiste teekond Euroopa meistrivõistlustel lõppes väärika kaotusega Judokad liiguvad tõusvas joones, medaleid tuleb aina juurde Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu sotside juht kinkis Jaan Tootsile roosi abi eest uue koalitsiooni loomisel

2 min lugemist

Tartu volikogu kinnitas ametisse uued sotsiaaldemokraatide abilinnapead. Rahanduse ja linnavarade valdkonda hakkab kureerima Gea Kangilaski (poolt 30, vastu 8) ning haridus- ja kultuurivaldkonda Asko Tamme (poolt 28, vastu 9).

Eelnes Keskerakonna abilinnapea Monica Ranna umbusaldamine (poolt 27, vastu 15). Uue koalitsiooni ettepanekul määras volikogu umbusaldatud abilinnapeale kahe kuu palga ulatuses hüvitise, sama palju hüvitist määrati ka tervise tõttu tagasi astunud abilinnapeale Madis Lepajõele. Tartu abilinnapea töötasu on 4000 eurot kuus.

Võimuvahetuse vormistamise juurde käis mitmeid kriitilisi ja teravaid avaldusi. Hiljuti Isamaaga liitunud Kaja Tarto kasutas sotside poole pöördudes muu hulgas väljendit, et nende edu on rajatud emotsionaalselt väärkoheldud ja nurka surutud naise õnnetusele.

Tartu Eest valimisliidu esindaja Vahur Kalmre ütles, et vilets tunne on, sest volinikke kutsutakse umbusaldama abilinnapead, kelle suhtes sisuliselt umbusaldamise põhjust ei ole. «Monica Randa tuleb tegelikult kaitsta, kui ta oleks abilinnapea, teda aga ei saa kaitsta, sest ta on eelkõige poliitik ja sellesse ametisse tulles teadis ta suurepäraselt, millesse ta tuleb,» sõnas ta. «Selle seebiooperi, mille Tartu on läbi elanud ja mis kahjustas linna mainet, tegelik põhjus ei ole Monica Rannas ega Jaan Tootsis, vaid selles, et me mängime parlamentlikke mänge kohalikul tasemel. Poliitika tuleks linnavalitsusest tuua volikogusse.»

Kingiti lilli. Näiteks sotside Tartu piirkonna juht Heljo Pikhof kinkis punase roosi Keskerakonna Tartu piirkonna juhile Jaan Tootsile. «Väga tänan Jaan Tootsi, kes pooldab Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide liitu, tahan ka seda öelda, et ta pole jätnud mitte ühtegi sammu selleks tegemata,» sõnas ta.

EKRE fraktsiooni juht Indrek Särg kinkis omakorda sotsidele sinivalged õied. «Meenutamaks, et Tartu on Eesti linn,» ütles ta.

Linnapea Urmas Klaas tänas hea koostöö eest ametist lahkuvaid abilinnapäid, eraldi tänas ta Mihkel Leesi, kelle kanda on olnud ka haiguslehel Madis Lepajõe kohustused, ja volikogu esimeest Aadu Musta, kes astub tagasi 20. veebruarist. «Ka opositsiooni minek ei tähenda Tartu asjadest eemaldumist. On olemas selline sümpaatne asi nagu konstruktiivne opositsioon,» sõnas Must.

Seotud lood
13.02.2020 15.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto