Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (56) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noored heitsid pilgu oma tulevikku

1 min lugemist
Tartu Näituste messikeskuses toimus haridus- ja karjäärimess‎ Intellektika. FOTO: Kristjan Teedema

Täna 28. korda Tartus peetud haridus- ja karjäärimess Intellektika ootas koolinoori ja ka täiskasvanuid uudistama edasiõppimise võimalusi. Lisaks kutse- ja kõrgkoolidega tutvumise võimalusele oli palju töötubasid, millest noored said osa võtta. Näiteks võis TalTechi alal valmistada taskulampi või helivõimendit, Tartu ülikooli juures testida reovett ning maaülikooli rohelisel vaibal ehitada maja.

Intellektika projektijuhi Teno Kikkuli hinnangul täiendab mess kooliprogrammi. «Kuigi Intellektika toimub koolipäeval, on programm üles ehitatud selliselt, et igaüks saaks messilt uusi teadmisi, kontakte ning inspiratsiooni edasiseks haridus- ja tööeluks,» ütles Kikkul. «Messikülastajatel tasuks kindlasti enne tutvuda eksponentide pakutava tegevuse ja programmiga, et päev maksimaalselt ära kasutada.»

Kui enamik õppeasutuste või noorteprogrammide tutvustajaid oli messile kaasa võtnud meeneid, mida noortele jagada, siis Tartu ülikooli esindajad seda ei teinud.

«See mess on ennekõike karjäärimess, mitte nänni jagamise koht,» märkis Tartu ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekanaadi turundus- ja kommunikatsioonijuht Imbi Rauk. Küll aga jagasid teised kõrgkoolid pastakaid, pliiatseid, märke ja kleepse. Kutsekoolid jagasid veel märkmepaberit, maiustusi ja pabertaskurätikuid.

Illari Lään Eesti lennu­akadeemiast ja Edgar Lennuk sisekaitseakadeemiast sõnasid aga, et parim asi on ikka haridus. Kuigi lennuakadeemia on Eesti üks menukaimaid kõrgkoole, peavad nemadki Lääne sõnul end nähtavaks tegema ja noortele õppimisvõimalusi tutvustama.

Edgar Lennuk sisekaitseakadeemia finantskolledžist sõnas, et iga aasta kandideerib ligi 400 õpilast kolledžisse, aga vastu võetakse vaid 50 õpilast.

Intellektikal olid esindatud suurimad Eesti kõrgkoolid ning kutsekoolid, oma programmi esitlesid mitmed töö- ja praktikapakkujad, gümnaasiumidest jäi silma vaid Elva gümnaasium. Põhikooliõpilastele oli uudistamist vähe.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto