Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
14.02.2020
Eesti Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Postimehel seitse auhinnakandidaati Kohus tühistas sünnitaja juurde kiirustanud pereisa trahvi Hauarahuleping ei keela Estonia vrakki uurida (5) Vana mees tahab kohtusse (3) Majandus Konkurendid: Euroopa suurimal bussifirmal läheb Baltikumis raskeks (3) Apple müüb rohkem kelli kui kogu Šveitsi kellatööstus kokku (1) Üllatavat mõtlemisainet: paberkott pole sugugi kõige säästlikum variant (12) Välismaa Läti seim saatis enneolematu otsusega laiali Riia linnavolikogu Lõuna-Ameerikast kaevati välja autosuurused kilpkonna fossiilid (1) Johnson vahetas erimeelsuste tõttu välja rahandusministri Uus diagnoosimeetod kasvatas Hiinas hüppeliselt viirussurmi Ukrainale terendab NATOs kõrgem staatus (33) AJA PEEGEL ⟩ Dresdeni pommitamisest jäid maha varemed ja söestunud laibad (45) Arvamus Juhtkiri: hauarahutus (23) Patrik Hytönen: noored ei ole hukas (1) Annika Laats: kõik erinevad, kõik sarnased (17) Andres Sepp: meie ühise metsa raiumisest Anneli Lepp: otse Somaaliast Susanna Veevo: tarbimisühiskonna roosa prügi (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: PAH – ka saastunud õhk võib tappa Marko Kaasik: kas puudega kütmine ohustab tervist? (17) Kultuur Hingelõikav lugu. Mis ühele sõna, see teisele surm Eesti 90ndate kunst ei mahtunud vanadesse raamidesse (4) Jüri Reinvere jõuab neljanda ooperini Sport Miks ei sõideta Rootsis kruusarehvidega? Otepääl toimuma pidanud EM viiakse Valgevenesse (1) Merendus Kloogarannas nilpsab meri liiga pealetükkivat maja (5) Tartu Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Tartu sotside juht kinkis Jaan Tootsile roosi abi eest uue koalitsiooni loomisel Kliinikumi usalduskriis oli taas lahkamisel Asko Tamme ei salga, et liitus poliitikaga tselluloositehase pärast (4) Noored heitsid pilgu oma tulevikku Tartu sulgpallinaiste teekond Euroopa meistrivõistlustel lõppes väärika kaotusega Judokad liiguvad tõusvas joones, medaleid tuleb aina juurde Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noored heitsid pilgu oma tulevikku

1 min lugemist
Tartu Näituste messikeskuses toimus haridus- ja karjäärimess‎ Intellektika. FOTO: Kristjan Teedema

Täna 28. korda Tartus peetud haridus- ja karjäärimess Intellektika ootas koolinoori ja ka täiskasvanuid uudistama edasiõppimise võimalusi. Lisaks kutse- ja kõrgkoolidega tutvumise võimalusele oli palju töötubasid, millest noored said osa võtta. Näiteks võis TalTechi alal valmistada taskulampi või helivõimendit, Tartu ülikooli juures testida reovett ning maaülikooli rohelisel vaibal ehitada maja.

Intellektika projektijuhi Teno Kikkuli hinnangul täiendab mess kooliprogrammi. «Kuigi Intellektika toimub koolipäeval, on programm üles ehitatud selliselt, et igaüks saaks messilt uusi teadmisi, kontakte ning inspiratsiooni edasiseks haridus- ja tööeluks,» ütles Kikkul. «Messikülastajatel tasuks kindlasti enne tutvuda eksponentide pakutava tegevuse ja programmiga, et päev maksimaalselt ära kasutada.»

Kui enamik õppeasutuste või noorteprogrammide tutvustajaid oli messile kaasa võtnud meeneid, mida noortele jagada, siis Tartu ülikooli esindajad seda ei teinud.

«See mess on ennekõike karjäärimess, mitte nänni jagamise koht,» märkis Tartu ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekanaadi turundus- ja kommunikatsioonijuht Imbi Rauk. Küll aga jagasid teised kõrgkoolid pastakaid, pliiatseid, märke ja kleepse. Kutsekoolid jagasid veel märkmepaberit, maiustusi ja pabertaskurätikuid.

Illari Lään Eesti lennu­akadeemiast ja Edgar Lennuk sisekaitseakadeemiast sõnasid aga, et parim asi on ikka haridus. Kuigi lennuakadeemia on Eesti üks menukaimaid kõrgkoole, peavad nemadki Lääne sõnul end nähtavaks tegema ja noortele õppimisvõimalusi tutvustama.

Edgar Lennuk sisekaitseakadeemia finantskolledžist sõnas, et iga aasta kandideerib ligi 400 õpilast kolledžisse, aga vastu võetakse vaid 50 õpilast.

Intellektikal olid esindatud suurimad Eesti kõrgkoolid ning kutsekoolid, oma programmi esitlesid mitmed töö- ja praktikapakkujad, gümnaasiumidest jäi silma vaid Elva gümnaasium. Põhikooliõpilastele oli uudistamist vähe.

Seotud lood
13.02.2020 15.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto