Sisukord
Välismaa
Tänane leht
14.02.2020
Eesti Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Postimehel seitse auhinnakandidaati Kohus tühistas sünnitaja juurde kiirustanud pereisa trahvi Hauarahuleping ei keela Estonia vrakki uurida (5) Vana mees tahab kohtusse (3) Majandus Konkurendid: Euroopa suurimal bussifirmal läheb Baltikumis raskeks (3) Apple müüb rohkem kelli kui kogu Šveitsi kellatööstus kokku (1) Üllatavat mõtlemisainet: paberkott pole sugugi kõige säästlikum variant (12) Välismaa Läti seim saatis enneolematu otsusega laiali Riia linnavolikogu Lõuna-Ameerikast kaevati välja autosuurused kilpkonna fossiilid (1) Johnson vahetas erimeelsuste tõttu välja rahandusministri Uus diagnoosimeetod kasvatas Hiinas hüppeliselt viirussurmi Ukrainale terendab NATOs kõrgem staatus (33) AJA PEEGEL ⟩ Dresdeni pommitamisest jäid maha varemed ja söestunud laibad (45) Arvamus Juhtkiri: hauarahutus (23) Patrik Hytönen: noored ei ole hukas (1) Annika Laats: kõik erinevad, kõik sarnased (17) Andres Sepp: meie ühise metsa raiumisest Anneli Lepp: otse Somaaliast Susanna Veevo: tarbimisühiskonna roosa prügi (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: PAH – ka saastunud õhk võib tappa Marko Kaasik: kas puudega kütmine ohustab tervist? (17) Kultuur Hingelõikav lugu. Mis ühele sõna, see teisele surm Eesti 90ndate kunst ei mahtunud vanadesse raamidesse (4) Jüri Reinvere jõuab neljanda ooperini Sport Miks ei sõideta Rootsis kruusarehvidega? Otepääl toimuma pidanud EM viiakse Valgevenesse (1) Merendus Kloogarannas nilpsab meri liiga pealetükkivat maja (5) Tartu Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Tartu sotside juht kinkis Jaan Tootsile roosi abi eest uue koalitsiooni loomisel Kliinikumi usalduskriis oli taas lahkamisel Asko Tamme ei salga, et liitus poliitikaga tselluloositehase pärast (4) Noored heitsid pilgu oma tulevikku Tartu sulgpallinaiste teekond Euroopa meistrivõistlustel lõppes väärika kaotusega Judokad liiguvad tõusvas joones, medaleid tuleb aina juurde Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ukrainale terendab NATOs kõrgem staatus

6 min lugemist
  • Ungari kaitseminister kostitas liitlasi Veneetsia komisjoni teemalise loenguga.
  • Jüri Luik hurjutas liitlasi üksikute riiklike murede NATOsse toomise pärast.
  • Eesti minister usub, et Josep Borrell on poliitilisem kui Federica Mogherini.
  • ELi sõjalise mobiilsuse projektidest on kaks kolmandikku raha minema kärbitud.
Ameerika Ühendriikide ja Ukraina kaitseminister Mark Esper (vasakul) ja Andri Zagorodnjuk eile Brüsselis. FOTO: POOL/REUTERS/Scanpix

Hoolimata sellest, et NATO kaitseministrid võõrustasid Ukraina kolleegi Andri Zagorodnjukki pisut nurgataguses formaadis, sai Kiiev eile Brüsselist lootust, et nende suhe alliansiga edutatakse kõrgemale tasemele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Et Ungari on Kiievit oma Karpaatides elava vähemuse õiguste rikkumises süüdistades NATO-Ukraina Komisjoni tegevuse ministrite tasemel blokeerinud, oli Zagorodnjuk eile varavalges palutud Kanada kaitseministri Harjit Sajjani võõrustatud hommikusöögile. Zagorodnjuki auks kaetud lauas istusid kõik NATO kaitseministrid, nende seas ungarlane Tibor Benkő.

Eestit esindanud kaitseminister Jüri Luik rääkis hiljem Postimehele, et tal oli hea meel näha Ukraina kolleegi. «Uus Ukraina valitsus ja president on väga dünaamilised ja läänelikud. Ukraina kaitseministri ülevaade oma plaanidest näitas, et suund läänelikule, NATO-le ja ELile orienteeritud Ukraina kaitsejõudude arendamisele on väga selgelt võetud,» oli ta rahul.

13.02.2020 15.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto