Sisukord
Majandus
Tänane leht
14.02.2020
Eesti Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Postimehel seitse auhinnakandidaati Kohus tühistas sünnitaja juurde kiirustanud pereisa trahvi Hauarahuleping ei keela Estonia vrakki uurida (5) Vana mees tahab kohtusse (3) Majandus Konkurendid: Euroopa suurimal bussifirmal läheb Baltikumis raskeks (3) Apple müüb rohkem kelli kui kogu Šveitsi kellatööstus kokku (1) Üllatavat mõtlemisainet: paberkott pole sugugi kõige säästlikum variant (12) Välismaa Läti seim saatis enneolematu otsusega laiali Riia linnavolikogu Lõuna-Ameerikast kaevati välja autosuurused kilpkonna fossiilid (1) Johnson vahetas erimeelsuste tõttu välja rahandusministri Uus diagnoosimeetod kasvatas Hiinas hüppeliselt viirussurmi Ukrainale terendab NATOs kõrgem staatus (33) AJA PEEGEL ⟩ Dresdeni pommitamisest jäid maha varemed ja söestunud laibad (45) Arvamus Juhtkiri: hauarahutus (23) Patrik Hytönen: noored ei ole hukas (1) Annika Laats: kõik erinevad, kõik sarnased (17) Andres Sepp: meie ühise metsa raiumisest Anneli Lepp: otse Somaaliast Susanna Veevo: tarbimisühiskonna roosa prügi (2) Kultuur Hingelõikav lugu. Mis ühele sõna, see teisele surm Eesti 90ndate kunst ei mahtunud vanadesse raamidesse (4) Jüri Reinvere jõuab neljanda ooperini Sport Miks ei sõideta Rootsis kruusarehvidega? Otepääl toimuma pidanud EM viiakse Valgevenesse (1) Merendus Kloogarannas nilpsab meri liiga pealetükkivat maja (5) Tartu Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Tartu sotside juht kinkis Jaan Tootsile roosi abi eest uue koalitsiooni loomisel Kliinikumi usalduskriis oli taas lahkamisel Asko Tamme ei salga, et liitus poliitikaga tselluloositehase pärast (4) Noored heitsid pilgu oma tulevikku Tartu sulgpallinaiste teekond Euroopa meistrivõistlustel lõppes väärika kaotusega Judokad liiguvad tõusvas joones, medaleid tuleb aina juurde Meelelahutus Koomiks Sudoku

Üllatavat mõtlemisainet: paberkott pole sugugi kõige säästlikum variant

3 min lugemist
Paberist kott on habras ja seda päris kõige pakendamiseks kasutada ei saa. Kilekoti eelis on mitmekülgsus. FOTO: Elmo Riig

Kuigi kilekotist on tänapäeval saanud nii vastutustundetu tarbimise kui ka kliimavastasuse sümbol, oli selle turuletoomise algne eesmärk risti vastupidine. See loodi eesmärgiga keskkonda säästa.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

BBC tegi sügisel uudisloo, kuidas oleme kilekottide demoniseerimise taustal unustanud, et nende populaarseimate alternatiivide, paber- ja riidekottide valmistamine ei ole praegu keskkonnale sugugi vähem kurnav.

Modernse kilekoti tõi 1950ndate lõpus turule rootslane Sten Gustaf Thulin (pildil). Thulin töötas kilekoti välja läbinisti keskkonnasäästliku vaimsusega: selle mõte oli luua piisavalt tugev ja taaskasutust võimaldav toode, mis asendaks paberkotte, ja nii raiutaks maha hulga vähem puid.

13.02.2020 15.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto