Sisukord
Eesti
Tänane leht
14.02.2020
Eesti Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Postimehel seitse auhinnakandidaati Kohus tühistas sünnitaja juurde kiirustanud pereisa trahvi Hauarahuleping ei keela Estonia vrakki uurida (5) Vana mees tahab kohtusse (3) Majandus Konkurendid: Euroopa suurimal bussifirmal läheb Baltikumis raskeks (3) Apple müüb rohkem kelli kui kogu Šveitsi kellatööstus kokku (1) Üllatavat mõtlemisainet: paberkott pole sugugi kõige säästlikum variant (12) Välismaa Läti seim saatis enneolematu otsusega laiali Riia linnavolikogu Lõuna-Ameerikast kaevati välja autosuurused kilpkonna fossiilid (1) Johnson vahetas erimeelsuste tõttu välja rahandusministri Uus diagnoosimeetod kasvatas Hiinas hüppeliselt viirussurmi Ukrainale terendab NATOs kõrgem staatus (33) AJA PEEGEL ⟩ Dresdeni pommitamisest jäid maha varemed ja söestunud laibad (45) Arvamus Juhtkiri: hauarahutus (23) Patrik Hytönen: noored ei ole hukas (1) Annika Laats: kõik erinevad, kõik sarnased (17) Andres Sepp: meie ühise metsa raiumisest Anneli Lepp: otse Somaaliast Susanna Veevo: tarbimisühiskonna roosa prügi (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: PAH – ka saastunud õhk võib tappa Marko Kaasik: kas puudega kütmine ohustab tervist? (17) Kultuur Hingelõikav lugu. Mis ühele sõna, see teisele surm Eesti 90ndate kunst ei mahtunud vanadesse raamidesse (4) Jüri Reinvere jõuab neljanda ooperini Sport Miks ei sõideta Rootsis kruusarehvidega? Otepääl toimuma pidanud EM viiakse Valgevenesse (1) Merendus Kloogarannas nilpsab meri liiga pealetükkivat maja (5) Tartu Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Tartu sotside juht kinkis Jaan Tootsile roosi abi eest uue koalitsiooni loomisel Kliinikumi usalduskriis oli taas lahkamisel Asko Tamme ei salga, et liitus poliitikaga tselluloositehase pärast (4) Noored heitsid pilgu oma tulevikku Tartu sulgpallinaiste teekond Euroopa meistrivõistlustel lõppes väärika kaotusega Judokad liiguvad tõusvas joones, medaleid tuleb aina juurde Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vana mees tahab kohtusse

2 min lugemist
Kohtuvälist riigi toetatud õigusabi andis Eesti Õigusbüroo eelmisel aastal 11 586 Eesti inimesele. See hoiab ministeeriumi hinnangul ära hulga kohtuasju. FOTO: Tairo Lutter

Vana mees on juba pikka aega pahuksis korteriühistuga, probleemi lahendamiseks pöördus ta riigi õigusabi büroo poole. Mees soovis saada lahendust kohtus, kuid sinna tema asi ei jõudnudki, kuna tema meelest tegi jurist praaki. Jurist leiab, et tüli oleks saanud lahendada kohtuväliselt ja nii oleks mehele ka raha alles jäänud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

77-aastane Arne Annes on juba kaheksa aastat Paldiskis korteriühistuga jõudu katsunud. Talle on aastate jooksul esitatud arveid, kuhu on märgitud võlg. Kuigi mees maksis enda sõnul võla ammu ära, väidab ühistu, et pole maksnud.

Annes nõudis ühistult nii kirja teel kui ka telefonis ja koosolekutel, et nad näitaksid dokumente, kust tuleb selgelt välja, et ta on ühistule võlgu.

«Ühistu juhatus mulle dokumente ega protokolle pole näidanud, need tahtsin ma kohtu kaudu välja nõuda,» selgitas Annes.

Möödunud aasta juulis läks mees lõpuks advokaatide jutule.

13.02.2020 15.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto