Sisukord
Merendus
Tänane leht
14.02.2020
Eesti Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Postimehel seitse auhinnakandidaati Kohus tühistas sünnitaja juurde kiirustanud pereisa trahvi Hauarahuleping ei keela Estonia vrakki uurida (5) Vana mees tahab kohtusse (3) Majandus Konkurendid: Euroopa suurimal bussifirmal läheb Baltikumis raskeks (3) Apple müüb rohkem kelli kui kogu Šveitsi kellatööstus kokku (1) Üllatavat mõtlemisainet: paberkott pole sugugi kõige säästlikum variant (12) Välismaa Läti seim saatis enneolematu otsusega laiali Riia linnavolikogu Lõuna-Ameerikast kaevati välja autosuurused kilpkonna fossiilid (1) Johnson vahetas erimeelsuste tõttu välja rahandusministri Uus diagnoosimeetod kasvatas Hiinas hüppeliselt viirussurmi Ukrainale terendab NATOs kõrgem staatus (33) AJA PEEGEL ⟩ Dresdeni pommitamisest jäid maha varemed ja söestunud laibad (45) Arvamus Juhtkiri: hauarahutus (23) Patrik Hytönen: noored ei ole hukas (1) Annika Laats: kõik erinevad, kõik sarnased (17) Andres Sepp: meie ühise metsa raiumisest Anneli Lepp: otse Somaaliast Susanna Veevo: tarbimisühiskonna roosa prügi (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: PAH – ka saastunud õhk võib tappa Marko Kaasik: kas puudega kütmine ohustab tervist? (17) Kultuur Hingelõikav lugu. Mis ühele sõna, see teisele surm Eesti 90ndate kunst ei mahtunud vanadesse raamidesse (4) Jüri Reinvere jõuab neljanda ooperini Sport Miks ei sõideta Rootsis kruusarehvidega? Otepääl toimuma pidanud EM viiakse Valgevenesse (1) Merendus Kloogarannas nilpsab meri liiga pealetükkivat maja (5) Tartu Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Tartu sotside juht kinkis Jaan Tootsile roosi abi eest uue koalitsiooni loomisel Kliinikumi usalduskriis oli taas lahkamisel Asko Tamme ei salga, et liitus poliitikaga tselluloositehase pärast (4) Noored heitsid pilgu oma tulevikku Tartu sulgpallinaiste teekond Euroopa meistrivõistlustel lõppes väärika kaotusega Judokad liiguvad tõusvas joones, medaleid tuleb aina juurde Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kloogarannas nilpsab meri liiga pealetükkivat maja

3 min lugemist
Viimase kolme aasta jooksul on meri endale Kloogaranna selles servas maa arvelt ruumi juurde võtnud. FOTO: Eero Vabamägi

Harjumaal Kloogarannas võtab maad ebatavaline nähtus. Meri õgib randa ja tundub, et kõige suurema tüki on ta hauganud just selle koha pealt, kus viimased kümmekond aastat seisab eksministri suvila.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Majaomanik, endine rahandusminister Harri Õunapuu (73) on püüdnud oma elamist kaitsta kivivalliga ning rannale laotatud suure kilega. See moodustis hoiab lained maja vundamendist veidi eemal, kuid mõlemal pool maja asuv piirdeaed vajub tasapisi merre, kui vesi postide ümbert liiva ära uhub. Kaldakaitse ei jää ette üksnes merele, vaid ka rannas jalutajatele, kes peavad sellest kaadervärgist üle ronima.

Siit vähem kui kilomeeter maad Paldiski poole, jõesuudmes asus kümmekonna aasta eest umbes saja meetri pikkune muul. Nüüd on sellest alles vaid mõnemeetrine jupike. Kui Paldiski pool küljes on liivakallas muulijäänustega ühel joonel, siis teiselt poolt on meri liivaranda silmanähtavalt õgvendanud.

13.02.2020 15.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto