Sisukord
Sport
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (56) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Otepääl toimuma pidanud EM viiakse Valgevenesse

1 min lugemist
Tehvandi staadion 31. jaanuaril. FOTO: Tiit Tammemäe FOTO: Tiit Tammemäe

Ülejärgmisel nädalal Otepääl toimuma pidanud Euroopa laskesuusatamise meistrivõistlused viiakse lumepuudusel üle Valgevenesse Raubitšisse.

Kuna veebruari kohta ootamatult soojad ilmad pole võimaldanud võistluste nõuetele vastava pikkusega rada ja staadionit ette valmistada, jäävad Otepääl ära 25. veebruarist 1. märtsini toimuma pidanud laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused, teatas Eesti laskesuusatamise föderatsioon veidi hiljem pressiteates.

Lumekahuritega saab kunstlund toota ainult miinuskraadidega, mistõttu sõltus võimalus neid Otepääl korraldada üksnes ilmast. Piisava hulga kunstlume juurde tootmiseks olnuks vaja veel vähemalt 48 tundi miinuskraade (–5 kraadi või rohkem), et valmistada ette minimaalselt nõutav 2,5 km rada ja laskesuusastaadion. Viimase nädala ilm pole seda aga võimaldanud.

«Lootsime viimase hetkeni, et ilm muutub ja saame ise veel panustada. Olime valmis üle Eesti lumereservid kokku tooma, aga kui vaadata järgmise nädala prognoosi, siis midagi lootusrikast ei paistnud,» ütles ETV-le EMi korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

2022. aastal võõrustab Otepää laskesuusatamise MK-sarja. Nigoli sõnul võetakse kõik õppetunnid tänavusest aastast kaasa, et kahe aasta pärast võimalikke probleeme juba eos vältida. «Kui tarvis, peame soetama juurde lumekahureid. Peame tegema kõik selleks, et Tehvandi saaks ka lumetootmisekonteineri, mis võimaldaks plusskraadidega lund toota. Samuti tuleb üle suve pidada lumevaru,» rääkis ta.

Valgevenesse üle viidud EM läheb korraldajatele kalliks maksma, ent võinuks ka hullemini minna. «Oleme kulutused teinud ja need tuleb kinni maksta. Kahju on kohalikest ettevõtjatest, kes olid arvestanud, et võistlused toimuvad. Samuti on halb tunne sponsorite ees, et me ei suutnud võidelda ilmaga.»

Tegu on teise talvise suurvõistlusega, mida tänavu kehva ilma tõttu Otepääl korraldada ei saa – eelmisel kuul tühistati veebruari alguses toimuma pidanud kahevõistluse MK-etapp.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto