Sisukord
Sport
Tänane leht
14.02.2020
Eesti Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Postimehel seitse auhinnakandidaati Kohus tühistas sünnitaja juurde kiirustanud pereisa trahvi Hauarahuleping ei keela Estonia vrakki uurida (5) Vana mees tahab kohtusse (3) Majandus Konkurendid: Euroopa suurimal bussifirmal läheb Baltikumis raskeks (3) Apple müüb rohkem kelli kui kogu Šveitsi kellatööstus kokku (1) Üllatavat mõtlemisainet: paberkott pole sugugi kõige säästlikum variant (12) Välismaa Läti seim saatis enneolematu otsusega laiali Riia linnavolikogu Lõuna-Ameerikast kaevati välja autosuurused kilpkonna fossiilid (1) Johnson vahetas erimeelsuste tõttu välja rahandusministri Uus diagnoosimeetod kasvatas Hiinas hüppeliselt viirussurmi Ukrainale terendab NATOs kõrgem staatus (33) AJA PEEGEL ⟩ Dresdeni pommitamisest jäid maha varemed ja söestunud laibad (45) Arvamus Juhtkiri: hauarahutus (23) Patrik Hytönen: noored ei ole hukas (1) Annika Laats: kõik erinevad, kõik sarnased (17) Andres Sepp: meie ühise metsa raiumisest Anneli Lepp: otse Somaaliast Susanna Veevo: tarbimisühiskonna roosa prügi (2) Meie Eesti Aleksei Lotman: PAH – ka saastunud õhk võib tappa Marko Kaasik: kas puudega kütmine ohustab tervist? (17) Kultuur Hingelõikav lugu. Mis ühele sõna, see teisele surm Eesti 90ndate kunst ei mahtunud vanadesse raamidesse (4) Jüri Reinvere jõuab neljanda ooperini Sport Miks ei sõideta Rootsis kruusarehvidega? Otepääl toimuma pidanud EM viiakse Valgevenesse (1) Merendus Kloogarannas nilpsab meri liiga pealetükkivat maja (5) Tartu Riik jättis ravimatu haigusega lapsed abi ja toetuseta (12) Tartu sotside juht kinkis Jaan Tootsile roosi abi eest uue koalitsiooni loomisel Kliinikumi usalduskriis oli taas lahkamisel Asko Tamme ei salga, et liitus poliitikaga tselluloositehase pärast (4) Noored heitsid pilgu oma tulevikku Tartu sulgpallinaiste teekond Euroopa meistrivõistlustel lõppes väärika kaotusega Judokad liiguvad tõusvas joones, medaleid tuleb aina juurde Meelelahutus Koomiks Sudoku

Otepääl toimuma pidanud EM viiakse Valgevenesse

1 min lugemist
Tehvandi staadion 31. jaanuaril. FOTO: Tiit Tammemäe FOTO: Tiit Tammemäe

Ülejärgmisel nädalal Otepääl toimuma pidanud Euroopa laskesuusatamise meistrivõistlused viiakse lumepuudusel üle Valgevenesse Raubitšisse.

Kuna veebruari kohta ootamatult soojad ilmad pole võimaldanud võistluste nõuetele vastava pikkusega rada ja staadionit ette valmistada, jäävad Otepääl ära 25. veebruarist 1. märtsini toimuma pidanud laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlused, teatas Eesti laskesuusatamise föderatsioon veidi hiljem pressiteates.

Lumekahuritega saab kunstlund toota ainult miinuskraadidega, mistõttu sõltus võimalus neid Otepääl korraldada üksnes ilmast. Piisava hulga kunstlume juurde tootmiseks olnuks vaja veel vähemalt 48 tundi miinuskraade (–5 kraadi või rohkem), et valmistada ette minimaalselt nõutav 2,5 km rada ja laskesuusastaadion. Viimase nädala ilm pole seda aga võimaldanud.

«Lootsime viimase hetkeni, et ilm muutub ja saame ise veel panustada. Olime valmis üle Eesti lumereservid kokku tooma, aga kui vaadata järgmise nädala prognoosi, siis midagi lootusrikast ei paistnud,» ütles ETV-le EMi korralduskomitee esimees Aivar Nigol.

2022. aastal võõrustab Otepää laskesuusatamise MK-sarja. Nigoli sõnul võetakse kõik õppetunnid tänavusest aastast kaasa, et kahe aasta pärast võimalikke probleeme juba eos vältida. «Kui tarvis, peame soetama juurde lumekahureid. Peame tegema kõik selleks, et Tehvandi saaks ka lumetootmisekonteineri, mis võimaldaks plusskraadidega lund toota. Samuti tuleb üle suve pidada lumevaru,» rääkis ta.

Valgevenesse üle viidud EM läheb korraldajatele kalliks maksma, ent võinuks ka hullemini minna. «Oleme kulutused teinud ja need tuleb kinni maksta. Kahju on kohalikest ettevõtjatest, kes olid arvestanud, et võistlused toimuvad. Samuti on halb tunne sponsorite ees, et me ei suutnud võidelda ilmaga.»

Tegu on teise talvise suurvõistlusega, mida tänavu kehva ilma tõttu Otepääl korraldada ei saa – eelmisel kuul tühistati veebruari alguses toimuma pidanud kahevõistluse MK-etapp.

Seotud lood
13.02.2020 15.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto