Sisukord
AK
Tänane leht
15.02.2020
Eesti Maardu tõusis Eesti taksopealinnaks (13) Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (6) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (21) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (9) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees (1) Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (7) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (3) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (11) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (6) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juurikas. Kiri Stenbocki majast

3 min lugemist
Vanalinna kummitusmajad, Stenbocki maja   FOTO: Konstantin Sednev

Armas Otto!

Oh kui kibe on kinnisvaraomaniku leib siin Eestimaal!

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Olen Sulle varemgi kirjutanud oma majast, mis asub Revali linnas aadressil Rahukohtu tänav 3. Maja ehitamine ning sisustamine nõudis palju aega, vaeva ja raha. Hooldus- ja remondikuludest ma ei räägi üldse. Väljaminekud on taevanikisendavalt tohutud. Jaanuarikuu küttearvet nähes pidin kreepsu saama. Katus laseb läbi, vundament vajub, krohv kukub seintelt, aknad lasevad tuult läbi. Kuue dooria samba ja rangelt klassitsistliku välisilmega esinduslik hoone põhjustab minule äraarvamata suurt närvikulu ja meelteärevust, mida ladina keeles aegrimonia distringens’iks ja timor panicus’eks kutsutakse, nõnda et tunnen end lausa hullumeelsuse äärel seisvat, nagu kinnitab minu hea tuttav, kuulus arstiteadlane doktor Karl Ernst von Baer, kellel palusin oma tervislikku seisundit haamri ja stetoskoobi abil uurida.

Armas Otto! Oh kui kerge on sammuda kurtmise ja kaeblemise teed, anda järele raskemeelsusele, mida genereerib karmis kliimas lagunev kinnisvara. Paljud minuvanused mehed hädaldavad ja ohivad nagu vanad naised. Mina ei ole selline. Mina usun, et eluraskused antakse inimesele selleks, et nendest võitu saada ja et igas päevas on peidus üks magus rosin. Issand Jumal on loonud nii palju asju, mille üle rõõmu tunda.

14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto