Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (3) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (53) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita!

2 min lugemist
Herman Kelomees FOTO: Mihkel Maripuu

Rootsi ralli eelõhtul kirjutas Reformierakonna esimees Twitteris:

Mul pole vist luba avalikustada, kui palju loetakse Postimehe veebis rallilugusid, aga arvamustoimetuse mätta otsast vaadates võtavad arvud silma niiskeks küll.

Väikese vihje endale siiski luban. Kaja Kallase viimast arvamuslugu «Valitsuse punased jooned murrab koostöö riigikogus» luges meie rubriigi kohta kõvasti üle keskmise arvu inimesi (oli hea lugu!), ent uudise «Katsevõidu teeninud Tänakut lahutab esikohast vaid juuksekarva jagu» lugejaid on kuuekohalise arvu võrra rohkem. Rohkem kui Tartu linna jagu.

Kogu ajakirjandus loomulikult ei tööta klikkide peal, näiteks arvamustoimetuse puhul on lugude valimise kriteerium kirjatöö kaalukus ühiskondlikus arutelus ning teksti kvaliteet. Uudisteveebide esilehtedele on aga ainult loogiline panna see, mis lugejaid-vaatajaid huvitab. Ka siin on lävendid, näiteks ei lasta kuigi kõrgele tõusta kassipiltidel või paljastatud ihul, ent ralli kui üks viimaste aastate Eesti rahvakultuuri tähtsamaid osasid on midagi palju-palju enamat.

Ülemöödunud kümnendi alguses tutvustas Kanal 2 oma rallisaadete eelvaadetes Markko Märtinit kui tulevast maailmameistrit. Rahva ootus oli juba toona väga suur. Traagiliselt lõppenud unistuse on nüüd korjanud üles Tänak ja Järveoja, kes on pakkunud Eesti rahvale elamusi, mida oleme pidanud väga kaua ootama. Viimasest olümpiavõidust on ju möödas kaksteist aastat!

Asi ei ole ka ainult Eesti spordiedus. On olnud palju noori, kes sisustasid oma vaba aega ralliarvutimängudega või ka ralli jälgimisega juba siis, kui rallitipus polnud ühtki eestlast. Autokirg on suur osa paljude eestlaste veregrupist. Küllap on paljud mängides või rallit vaadates salamisi ka ise unistanud kihutamisest Jyväsküläs, Safaril või Montes ning ehk isegi tšempioniks saamisest. Me saame täiskasvanutena aru, et kõigi jaoks peale ühe on selline mõte fantaasia, aga see ei tähenda, et see kirg meist lõplikult kadunud oleks.

Kaja Kallase säutsu suurim probleem on tema enda varasem säuts 2019. aasta 27. oktoobrist:

Poliitika on omamoodi populaarsusralli. Need kaks säutsu kokku moodustavad õpikunäite sellest, milline on hea ja milline halb poliitiline kõhutunne.

Seal autos ei sõida mitte ainult Ott ja Martin, vaid ilmselt ka mitukümmend või isegi mitusada tuhat unistust, mis tänu sõna otseses mõttes veest ja tulest läbi kihutanud Saaremaa kutsekapoisile, meie väljavalitule, on mingil määral täitunud.

Päeva karikatuur FOTO: Urmas Nemvalts
Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto