Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.02.2020
Eesti Maardu tõusis Eesti taksopealinnaks (13) Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (6) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (21) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (9) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees (1) Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (7) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (3) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (11) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (6) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita!

2 min lugemist
Herman Kelomees FOTO: Mihkel Maripuu

Rootsi ralli eelõhtul kirjutas Reformierakonna esimees Twitteris:

Mul pole vist luba avalikustada, kui palju loetakse Postimehe veebis rallilugusid, aga arvamustoimetuse mätta otsast vaadates võtavad arvud silma niiskeks küll.

Väikese vihje endale siiski luban. Kaja Kallase viimast arvamuslugu «Valitsuse punased jooned murrab koostöö riigikogus» luges meie rubriigi kohta kõvasti üle keskmise arvu inimesi (oli hea lugu!), ent uudise «Katsevõidu teeninud Tänakut lahutab esikohast vaid juuksekarva jagu» lugejaid on kuuekohalise arvu võrra rohkem. Rohkem kui Tartu linna jagu.

Kogu ajakirjandus loomulikult ei tööta klikkide peal, näiteks arvamustoimetuse puhul on lugude valimise kriteerium kirjatöö kaalukus ühiskondlikus arutelus ning teksti kvaliteet. Uudisteveebide esilehtedele on aga ainult loogiline panna see, mis lugejaid-vaatajaid huvitab. Ka siin on lävendid, näiteks ei lasta kuigi kõrgele tõusta kassipiltidel või paljastatud ihul, ent ralli kui üks viimaste aastate Eesti rahvakultuuri tähtsamaid osasid on midagi palju-palju enamat.

Ülemöödunud kümnendi alguses tutvustas Kanal 2 oma rallisaadete eelvaadetes Markko Märtinit kui tulevast maailmameistrit. Rahva ootus oli juba toona väga suur. Traagiliselt lõppenud unistuse on nüüd korjanud üles Tänak ja Järveoja, kes on pakkunud Eesti rahvale elamusi, mida oleme pidanud väga kaua ootama. Viimasest olümpiavõidust on ju möödas kaksteist aastat!

Asi ei ole ka ainult Eesti spordiedus. On olnud palju noori, kes sisustasid oma vaba aega ralliarvutimängudega või ka ralli jälgimisega juba siis, kui rallitipus polnud ühtki eestlast. Autokirg on suur osa paljude eestlaste veregrupist. Küllap on paljud mängides või rallit vaadates salamisi ka ise unistanud kihutamisest Jyväsküläs, Safaril või Montes ning ehk isegi tšempioniks saamisest. Me saame täiskasvanutena aru, et kõigi jaoks peale ühe on selline mõte fantaasia, aga see ei tähenda, et see kirg meist lõplikult kadunud oleks.

Kaja Kallase säutsu suurim probleem on tema enda varasem säuts 2019. aasta 27. oktoobrist:

Poliitika on omamoodi populaarsusralli. Need kaks säutsu kokku moodustavad õpikunäite sellest, milline on hea ja milline halb poliitiline kõhutunne.

Seal autos ei sõida mitte ainult Ott ja Martin, vaid ilmselt ka mitukümmend või isegi mitusada tuhat unistust, mis tänu sõna otseses mõttes veest ja tulest läbi kihutanud Saaremaa kutsekapoisile, meie väljavalitule, on mingil määral täitunud.

Päeva karikatuur FOTO: Urmas Nemvalts
Seotud lood
14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto