Sisukord
Arter
Tänane leht
15.02.2020
Eesti Maardu tõusis Eesti taksopealinnaks (13) Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (6) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (21) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (9) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees (1) Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (7) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (3) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (11) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (6) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed

4 min lugemist
Bellingshausen Lemaire’i kanalis. FOTO: Maris Pruuli

Pöörase kiirusega on möödunud aeg alates 2018. aasta oktoobrist, mil Antarktika reis vaikselt kuju võtma hakkas.

Nüüd sätime purjesid viimaseks etapiks Falklandilt Punta Arenasesse Tšiilis, kus lõpeb Antarktika 200 projekt ja jahtlaev Admiral Bellingshausen alustab teekonda Alaskale, et juulis-augustis seilata juba arktilistes vetes.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Me raudlaeva pardal on purjetanud tublisti üle saja inimese, kes kõik ühel või teisel moel ekspeditsiooni panustanud ja kelle mõtted ja teod igavesti me reisilugu ehtima jäävad. Ühel päeval loeme korralikult läbi laeva headest soovidest pakatava külalisteraamatu ja lööme kokku, kui palju vanu ja uusi sõpru me pardal külas on käinud. Neid kohtumisi on olnud rõõmustavalt rohkelt ja ka neist on me reisikangasse eredad täpid tikitud. Me ei saa siinkohal nimeliselt tänada kõiki kaasa elanud ja toetanud kalleid inimesi, sest Postimehel, kogu lugupidamise juures, pole Balzaci kogutud teoste võimekust. Oma väikest maad ja suurt mereajalugu tutvustavaid materjale oleme külvanud üle ilma. Arvukad seminarid, konverentsid, kunstiüritused, Antarktika fotonäituse avamine, vastuvõtud Peterburi, Londoni ja Lissaboni ajaloolistes väärikates geograafiaseltsides, vastuvõtud Eesti saatkondades ja Antarktika teadusbaasides. Kui palju toetust, abi ja kaasaelamist! Kui palju säravate silmadega sõpru on meile kaidelt lehvitanud ja hiljem meiega kontakti jäänud.

14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto