Sisukord
Eesti
Tänane leht
17.02.2020
Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (4) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (11) Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (12) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (66) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte

3 min lugemist
Salvestusseadmed on riikliku sõidueksami autos kohustuslikud 2007. aastast. FOTO: Ants Liigus /Pärnu Postimees

Maanteeameti riikliku sõidueksami autos peab olema kaamera, mis tagab, et eksami sooritajat hinnatakse objektiivselt ja eksamineerija ei tee sohki, autokoolide õppesõiduautodele pole aga plaanis kaamerakohustust seada, kuigi tunni salvestamine võiks kaitsta sõiduõpilast näiteks ahistamise vastu.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Tarmo Vanamõisa sõnul on autokoolis õppesõidu kaameraga salvestamine vabatahtlik, kuid kas sõitu salvestada, on iga kooli enda otsustada. Küll peab kool jälgima, et nii õpetajate kui ka õpilaste isikuandmed oleksid kaitstud ja andmeid kogutaks eesmärgipäraselt.

Vanamõisa ei pidanud vajalikuks autokooli õppesõiduautos kaamerat kohustuslikuks muuta. Ta möönis, et salvestusseade võiks aidata ennetada ahistamist autos sees, kuid teadmata jääks, mis toimub autost väljas.

15.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto