K, 7.06.2023

Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida

Karl Juhkami
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Armand Dulpantis vinnab ennast latil oleva 6.18 poole.
Armand Dulpantis vinnab ennast latil oleva 6.18 poole. Foto: LEE SMITH/Action Images via Reuters

Kui üle-eelmisel laupäeval 6.17ga teivashüppe maailmarekordi enda nimele haaranud Armand Duplantis hõiskas​ nädala alguses suure suuga välja, et kavatseb järgmisena ette võtta kõrguse 6.18, pani see paljusid muigama.

«Ma teadsin, et see (maailmarekord – K. J.) on minus sees. Kui tunnen ennast edaspidigi hästi, siis miks mitte minna kõrgusele 6.18,» olid 20-aastase teivashüppetalendi sõnad.

Meest sõnast, härga sarvest. Laupäeval ületaski USAs sündinud, kuid Rootsit esindav Duplantis esimesel katsel lubatud kõrguse. «See oli imeline võistlus. Rahvas oli väga maruline ja see andis ka mulle energiat,» sõnas tippmargi nihutamise eest ligikaudu 95 000 eurot teeninud rootslane.

Kui nädal tagasi pärast 6.17 ületamist hakkas ta juba õhus langedes rõõmutantsu tegema ja tormas pärast maandumist esimese asjana ema kallistama, siis nüüd pärast 6.18 alistamist jäi ta lihtsalt käed risti rinnal matil kõrvale seisma. Tegija žest.

«Mul oli juba üles minnes tunne, et saan latist üle. See oli mu elu parim sekundi murdosa,» jätkas ta.

Mis järgmiseks? Kas nüüd seatakse latile juba 6.19? «Oleks ebaaus arvata, et mul õnnestub iga kord maailmarekordit parandada,» vastas Duplantis. «Ma ei mõtle selle peale. Mu esimene eesmärk on alati võita ja selleks pole ilmtingimata rekordit vaja. Aga kui mul on piisavalt energiat, siis kavatsen tulevikuski piire kompida.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles