Sisukord
Meie Eesti
Tänane leht
18.02.2020
Eesti Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusevastaselt (10) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (4) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (7) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus

2 min lugemist
  • Linnaruumi planeerimisel tuleb arvestada terviklikku turvalist keskkonda.
  • Praegused uusarendused vananevad ja mingil hetkel võib turvalisus seal väheneda.
  • Turvalise linnaruumi osa on ka lasteasutused, mis pärinevad meil tihti ENSVst.
Peaminister Jüri Ratas ja Kesklinna vanem Vladimir Svet Kanuti pargis. FOTO: Joakim Klementi

Kes ei teaks Kanuti aeda? Kõik teavad, sest nimetatud Tallinna park muutus ühel hetkel Eesti riigi turvatuimaks pargiks, kus patrullisid koguni pea-, sise- ja justiitsminister. Kõigile tuli halva üllatusena, et noored kogunevad seal mitte just kõige süütumate kavatsustega. Mõnigi imestas, et noored internetiajastul ikka veel kogunevad.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Arvestades meie kinnisvara arendamise hoogu, oli isegi pisut üllatav, et keegi ei pakkunud võimalust ehitada Kanuti aed lihtsalt täis, sest siis ei saaks ju noored koguneda. Tõsi, ehituslike võtetega saab soovimatu kogunemise teha ebamugavaks, kuid tuleb ka arvestada, et inimesed on ikkagi väga leidlikud.

17.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto