Sisukord
Kultuur
Postimees
18.02.2020
Eesti Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusevastaselt (10) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (4) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (7) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel

4 min lugemist
Ebainimlikult koheldud sisserändajad Ameerikas. Mõneaastane Yanela Sanchez nutab ohjeldamatult, sest tajub, et tema ema on ohus. FOTO: John Moore/Getty Images

Eelmisel nädalal jalutas üks kahemeetrise vaaderpassiga mees, kohver näpu otsas, Balti jaama ootesaalis maailma parimate pressifotode näitusel. Nii nagu teisedki külastajad, peatus ta pikalt piltide ees, uuris neid õige lähedalt ja tähelepanelikult.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale

Mõnikord kaotab aeg oma tähtsuse, muutub õige aeglaseks – näiteks siis, kui oodata rongi. Kui aega on nii vähe, et ei jõua enam kuhugi minna, aga lihtsalt seista on ka igav. Nõnda ongi aega, et põhjalikult uurida pilte võõrastest inimestest ja kaugetest maadest. Ma ei tea, mida ta seal nägi. Või kas seal oli tema jaoks midagi, millest hiljem rääkida, aga ma usun, et nägi, sest head fotot mõistab igaüks.

Maailma parimate pressifotode näituse arvustuses pole mõtet kirjutada valgusest, varjust või kompositsioonist. Pildid on täiuslikud. Minu maitse jaoks liiga tihti ülemäära kirjud, võimendatult kontrastsete värvidega, sest digitaalne järeltöötlus lubab muuta pilte tundmatuseni.

Ma mõistan dramaatilisi värve, sest pääsuks läbi tiheda sõela peab foto olema kirju kui pühademuna. Mis veel tähtsam: rahvusvahelisel võistlusel läbilöömiseks tuleb žüriile pakkuda ilu, õudust ja meeleheidet. Euroopast seda naljalt ei leia, küll aga Aasiast ja Aafrikast või Ameerikas Mehhiko piirilt.

17.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto