K, 1.02.2023

Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku

Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Keskerakonna juht Jüri Ratas ja Isamaa juht Helir-Valdor Seeder võisid eile koalitsiiooninõukogu kohtumise järel tõdeda, et apteegireformi saatus on lahtine ja koalitsioonis ei ole konsensust.
Keskerakonna juht Jüri Ratas ja Isamaa juht Helir-Valdor Seeder võisid eile koalitsiiooninõukogu kohtumise järel tõdeda, et apteegireformi saatus on lahtine ja koalitsioonis ei ole konsensust. Foto: Mihkel Maripuu

Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis teisipäeval suurde saali esimesele lugemisele sotsiaaldemokraatide kaks ja Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ühe eelnõu apteegireformi muutmiseks, kuna komisjonis pole konsensust. Riigikogu otsuse järel ootavad mitme apteegiketi omanikud.

«Tahame, et see oleks suure saali otsus,» ütles sotsiaalkomisjoni esimees, keskerakondlane Tõnis Mölder. «Fraktsioonide sees on eriarvamusi. Ei saa salata, et osa keskfraktsioonist on Konservatiivse Rahvaerakonna eelnõu vastu.»

Seni on ära otsustanud vaid üks apteegikett. Ravimite hulgimüügiga tegeleva Magnumi kontserni omanik Margus Linnamäe on teatanud, et apteegireformi jõustudes annab ta Apotheka nime kandvad apteegid üle neis töötavatele proviisoritele. Apotheka pakub proviisoritele frantsiisilepingut, kuid ei kohusta neid selleks, kinnitas firma frantsiisijuht.

Märksõnad
Tagasi üles