Sisukord
Eesti
Tänane leht
18.02.2020
Eesti Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku (3) Saeveskit ähvardab materjalipuudus (1) Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusevastaselt (10) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (13) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (5) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (4) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu (4) Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (7) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Vaaderpassiga mees ilusalt õudsete fotode keskel Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (5) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (9) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (5) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja (1) Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saeveskit ähvardab materjalipuudus

3 min lugemist
Combimill Reopalu OÜ tegevjuht Marek Moorits oma valdustes. FOTO: Dmitri Kotjuh

Kui tavalisel talvel peaks saeveski laovaru veebruaris suurenema, siis tänavu see Järvamaa Reopalu saeveskis hoopis väheneb, sest sooja ilma ja tüma maaga on metsast raske puitu kätte saada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Reopalu saeveski kasutab ainult eestimaist puitu, kinnitas Combimill Reopalu OÜ tegevjuht Marek Moorits. Reopalu toodetud saematerjali müüakse üle maailma. Kaugeimad ostjad on Jaapanis ja Hiinas, aga suurem osa läheb Eesti tööstusklientidele, kes teevad maju või liimpuitu.

Puidutööstuse probleem pole üksnes soe talv Eestis, vaid terve Euroopa soojemad talved ja kuivemad suved. Nii laastab Euroopa metsi kuuseürask. Moorits sõnas, et üraskikahjustuse tõttu tuleb Saksamaal palju metsi maha raiuda, sest muidu läheb üraski nahka terve mets. See aga tähendab, et korraga on saadaval väga palju palki, mis ajab puidupakkumise paigast ära. Kuigi Eesti puit on üldiselt väga hinnatud, võib kuuseüraski laastamise tõttu maha võetud ja müügile paisatud puit üleilmset turgu märkimisväärselt kõigutada.

17.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto