N, 9.02.2023

Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad

Lenel Karu
Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Möödunud aastal, mil on tehtud see pilt, osales Miss Valentine’il 900 võimlejat, sel korral tuleb neid üle tuhande.
Möödunud aastal, mil on tehtud see pilt, osales Miss Valentine’il 900 võimlejat, sel korral tuleb neid üle tuhande. Foto: Sille Annuk

Täpselt nädala pärast algab Tartu ülikooli spordihoones 25. korda peetav Miss Valentine’i võimlemisvõistlus, kus esimest korda toimub ka rahvusvaheline iluvõimlemise Grand Prix’ (GP) etapp.

Ülikoolilinnas võtavad koha sisse maailmas esikohtadel paiknevad võimlejad ning selle aasta Tokyo olümpialootused.

Viiel päeval võtab võimlemise jõuproovist osa ligi tuhat võistlejat, 35 riiki ja ligi 250 taustatiimi. Meeleolukaimad päevad publikule on laupäev ja pühapäev.

Ainult parimad

Võimlejad esitavad viiel päeval nii rõnga-, palli-, kurika- kui ka lindikavasid. Kolmapäeva õhtul alustavad turniiri noorimad, aastatel 2012-2013 sündinud võimlejad. Neljapäeval saab hoo sisse rahvusvaheline ilu- ja rühmvõimlemise võistlus ning reedest pühapäevani toimub esmakordne Grand Prix’ etapp. Finišijoone ületavad tipud pühapäeval ning finaalvõistlusele pääseb iga ala kaheksa kõige paremat.

«See ei ole võistlus alustavatele võimlejatele, vaid siia valitakse riigi kaupa esindajaid. Ka Eestist tahaksid osaleda kõik, aga pääsevad vaid parimad,» rääkis peakorraldaja Janika Mölder (pildil).

Kuulsaimate osalejate hulgas on Venemaa kaksikõed Dina ja Arina Averina, kellest esimene on valitsev maailmameister iluvõimlemises. Eestlastest on kohal meie parimad, näiteks valitsev Eesti meister iluvõimlemises Viktoria Bogdanova.

Kuigi tegemist ei ole olümpia kvalifikatsioonivõistlusega, on Miss Valentine hea võimalus oma oskusi proovile panna, end teistega võrrelda ning aprillis saabuvateks karikavõistlusteks harjutada.

«Võimlemises on nii, et mida rohkem võistled, seda kindlam on närvikava,» ütles Mölder, kes praegu naudib küll teises maailma otsas talviseid lumeolusid, aga uuel nädalal tähistab Tartus suure võimlemisvõistluse juubelit.

Venemaa juhib maailma edetabelit ning toob kohale viis parimat võimlejat, kes kõik eraldi on juba vaatamisväärsused, selgitas Janika Mölder.

«Tartus saab näha palju neid võimlejaid, kes sabaotsaga olümpia nimekirjas, aga peavad veel pingutama. Näiteks Venemaa juhib maailma edetabelit ning toob kohale viis parimat võimlejat, kes kõik eraldi on juba vaatamisväärsused,» selgitas Mölder.

Kui teised riigid võivad GP-etapile saata ühe võimleja, siis Eesti korraldajariigina saab uuel nädalal kodus välja panna neli võimlejat, edaspidi kaks. Eestlaste eesmärgiks peab Mölder võimalikult suure hulga Grand Prix’ punktide kogumist või finaali pääsemist. «See oleks suurepärane, kui keegi eestlastest pääseks finaalvõistlustele,» lisas ta.

Hiinlased jäävad koju

Mõni kaugemalt tulija on pidanud sellest suurest võistlusest viimasel hetkel ka ära ütlema. «Hiina võimlejad ei saa osaleda, sest neid ei lasta praegu lihtsalt riigist välja. Ma mõtlesin seda uudist kuuldes, et näe, suusatamises pole lund ja isegi meile leiutab maailm mingi probleemi,» rääkis Mölder. Võistluse peamisteks favoriitideks peab ta Venemaa kõrval kindlasti Valgevene ja Ukraina esindajaid.

Tartu ülikooli spordihoones pole Miss Valentine’i viimastel aastatel peetud ning seetõttu on tänavu korraldus olnud keerulisem. «Uues saalis peame rohkem pinda ette valmistama, et kõik superstaarid saaksid korralikult soojendada. Kogu asi peab olema tipp-topp ja valmistuda tuleb igaks olukorraks,» selgitas Janika Mölder.

Võistlejatest suur osa ööbib kesklinna majutusasutustes, nad liiguvad ringi eribussidega ning tänavapildis kohtab kindlasti eri rahvusi ning kuuleb eri keeli. Seda, kas tavainimene neil päevil spordihoone juures näiteks poes käimiseks autot parkida saab, Mölder eile kinnitada ei saanud. «Ma ei oska öelda, kuidas olukord võib kujuneda. Eks parkimisega on alati probleeme tekkinud,» märkis ta.

Märksõnad
Tagasi üles