N, 2.02.2023

Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama

Carl-Robert Puhm
Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Foto: Afp7/Zumapress.com

Eesti esireket Anett Kontaveit alistas Dubai tennisturniiri avaringis kindlalt 6:1, 6:3 rumeenlanna Sorana Cirstea ning sammus teise ringi. Kontaveit ütles mängujärgses intervjuus Postimehele, et jääb mänguga üldjoontes rahule.

«Arvan, et mängisin korraliku tempoga hea ja agressiivse mängu ning suutsin vastase hästi liikuma panna. Teadsin, et tal on head tugevad löögid, aga teda jooksma pannes õnnestus need ohutuks muuta. Eriti hästi tuli see välja just esimeses setis,» kirjeldas Kontaveit.

«Teises setis mu tõrjegeimid enam nii hästi ei õnnestunud. Ta servis teist pallingut ka üsna tugevalt, aga kindlasti tulid ka minul sisse vead, mida pidanuksin vältima. Mängisin ka ise ühe halva servigeimi, aga sain sellest õnneks kiirelt üle. Kokkuvõttes siiski korralik mäng,» jäi eestlanna rahule.

Austraalia lahtistelt meistrivõistlustelt otse Tallinnasse Fed Cupi mängima tulnud Kontaveit on enda sõnul tihedast mängugraafikust hästi taastunud.

«Sain pärast Fed Cupi paar päeva puhata ja Dubaisse tulles oli mul neli-viis päeva aega oludega kohaneda. Siin on päris teistsugused tingimused: juba sisehallist välja minek vajab harjumist. Ilmastikuolud on üks asi, aga ka Dubai väljakud tahavad kohanemist. Siin põrkab pall kiirelt ja kõrgele üles. Kindlasti teistsugune põrge kui Tallinki hallis ja eriti Austraalia lahtistega võrreldes,» iseloomustas Eesti esireket.

Homme kohtub Kontaveit venelanna Anastassija Pavljutšenkovaga (WTA 31.), kellega ta tänavu on juba korra mänginud. Adelaide'i tenniseturniiri avaringis pidi eestlanna tunnistama venelanna 6:2, 6:4 paremust. Lisaks on sel aastal ta mänginud Pavljutšenkovaga ka paarismängu.

«Jah, tean hästi tema mängustiili. Ta on teinud väga hea aasta alguse ning kindlasti saab raske mäng olema. Homme näeb, kes seekord parem on,» lõpetas Kontaveit.

Märksõnad
Tagasi üles