K, 1.02.2023

Pärnu võimuliit läks lõhki

Pärnu võimuliit läks lõhki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu võimuliidule lüüakse hingekella. Linnapea Romek Kosenkranius (vasakul) ja volikogu esimees Andres Metsoja.
Pärnu võimuliidule lüüakse hingekella. Linnapea Romek Kosenkranius (vasakul) ja volikogu esimees Andres Metsoja. Foto: Lilli Tölp /Pärnu Postimees

Esmaspäeva õhtul teatas Pärnus koos Keskerakonna ja valimisliiduga Pärnu Ühendab võimuliitu kuuluv erakond Isamaa, et lahkub koalitsioonist ja tahaks jõud ühendada hoopis Reformierakonnaga. See teade lõi suvepealinna poliitikas kaardid segi ning kõigis volikogu leerides käib nüüd vilgas arutelu, kuidas edasi.

Valimisliidu Pärnu Ühendab eestvedaja, linnapea Romek Kosenkraniuse jutu järgi sai ta Isamaa lahkumisplaanist teada laupäeval Järvakandis Kaitseliidu 30. taasasutamise aastapäeva tähistamisel, kus Isamaa erakonna üks juhtfiguure Pärnumaal Andres Metsoja oli talle teatanud, et Reformierakond on teinud neile väga hea pakkumise ja nad hakkavad seda pühapäeval arutama.

Lõplikust otsusest koalitsioonist lahkuda sai Kosenkranius teada siiski esmaspäeval ajakirjanike käest. «Helistasin üle ja ta kinnitas, et nad on Reformierakonna pakkumise vastu võtnud. Samuti seda, et alustavad läbirääkimisi Reformierakonnaga ja lahkuvad koalitsioonist,» rääkis Kosenkranius.

Märksõnad
Tagasi üles