K, 1.02.2023

Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi

Ville Arike
, reporter
Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Heino Enden (vasakult kolmas) käis hiljuti Türgis, kus kohtus Zaza Endeniga (paremalt esimene).
Heino Enden (vasakult kolmas) käis hiljuti Türgis, kus kohtus Zaza Endeniga (paremalt esimene). Foto: Erakogu

Korvpalli VTB Ühisliiga ajakava saatis Moskva CSKA meeskonna Tallinna vana aasta lõpus, mõni päev enne jõule. Külaliste seas oli ka klubi kõrgemaid tegelasi, kes õnnitlesid CSKA endist mängijat Heino Endenit hiljutise 60. sünnipäeva puhul ja kinkisid talle nimelise särgi. Kuid see polnud ainus, mis neil sel külaskäigul Endeni jaoks varuks oli.

Moskva rahvas võttis telefoniga videokõne Istanbuli ning sealt tervitas Heino Endenit mees nimega... Zaza Enden! Kuid see oli alles algus. Puänt saabus peagi. Selgus, et tegemist on 1976. aastal sündinud grusiiniga, kelle pere pärast NSV Liidu lagunemist kodumaalt lahkus. Zazal on erinevate andmete järgi pikkust 204 või 206 cm ning ta isegi on mänginud korvpalli kõrgel tasemel.

Gruusias kandis Zaza enda kinnitusel perekonnanime Endeladze (Wikipedia pakub küll Eladze). Kui Türki siirdudes tuli kodakondsust vahetada, otsustas Zaza võtta perekonnanime Enden! Miks, sellest veidi allpool.

Jõulueelse videokõne ajal kutsus Zaza Heinot külla. Et Heinol oli hiljuti Türki asja, võttis ta plaani ka kohtumise Zazaga, ning see sai teoks kümmekond päeva tagasi.

Märksõnad
Tagasi üles