Sisukord
Maa Elu
Tänane leht
20.02.2020
Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (28) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (10) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (11) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (18) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (49) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (27) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (24) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (4) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (5) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Halba ventilatsiooni saab parandada

5 min lugemist
Vähene õhuniiskus tuleb päevakorda radiaatoritega ruumides. FOTO: 2 × Shutterstock

Parima sisekliima tagab ahiküte. Maaküttega hoonetel on üldjuhul põrandaküte, ka see ei kuivata kuigivõrd õhku. Pigem tuleb vähene õhuniiskus päevakorda radiaatoritega ruumides, eriti kui need on elektriradiaatorid. Mida kõrgem on küttekeha pinnatemperatuur, seda rohkem see õhku põletab, ütles OÜ EstKONSULT Keskkonnatehnika OÜ insener Ivo Milli.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui vanasti pandi radiaatoritele külge veekopsikuid, siis tänapäeval teevad tööd õhuniisutid. Juba maja ehitades või renoveerides tasub mõelda sisekliimale.

„Mida kvaliteetsemat ja mugavamat sisekliimat tahame, seda kallimaks see osutub nii investeeringu kui ka kasutuskulu poolest. Kõige tagasihoidlikum oleks elada nii nagu vanaisad: palkmaja, mis hingab igapidi, ahiküte. Puude tegemisega saab ka juba metsas sooja,” rääkis Milli. „Kui hakkame energiat ühest alaliigist teise muutma, seda suuremad on kaod ja seda vähem keskkonnasäästlikud oleme. Loodusega ei ole mõtet väga innukalt võidelda, sellest tekib lihtsalt palju energiakulu.”

Ta toob näite vanaisade tarkusest, kes ehitasid viiekümnendatel-kuuekümnendatel ahiküttega hoone, kus kompenseerivat õhku tuli igast aknapraost. „Kui nüüd need aknad asendatakse tihedate plast­­akendega, kompensatsioonimoment kaob. Kui õhku ei tule sisse, ei lähe seda ka välja ja ventilatsioon ongi puudulik,” kirjeldas Milli.

Insener rõhutas, et eluruumides on hädavajalik teatud õhuvahetus ja ventilasiooni­lahenduse pealt säästa ei maksaks.

19.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto