N, 30.03.2023

Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus

Aimar Ventsel
, etnoloog
Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Akadeemik Valeri Tiškov leiab oma avalikus kirjas, et lääne teadusajakirjad ei avalda Vene teadlaste töid, kuna need on politiseeritud ja russofoobsed.
Akadeemik Valeri Tiškov leiab oma avalikus kirjas, et lääne teadusajakirjad ei avalda Vene teadlaste töid, kuna need on politiseeritud ja russofoobsed. Foto: Jaanus Piirsalu

Selle kuu hakul lükkas Venemaa ajaloolane ja etnograaf Valeri Tiškov liikvele teadusasutuste pahameelelumepalli, kui kritiseeris avalikus kirjas riigi uut teaduse rahastamise eeskirja, mis on osa käimasolevast teadusreformist, ning süüdistas Venemaa teadus- ja kultuuriministeeriumi ei milleski vähemas kui Venemaa patriootilise humanitaarteaduse hävitamises.

Akadeemik Tiškov on vast tuntud ka meil, kuna teda ei lastud 2014. aasta lõpus Eestisse ja sellest puhkes Venemaal päris suur skandaal.

Venemaa Teaduste Akadeemia (TA) etnograafia- ja antropoloogiainstituut avaldas tema kirja peaaegu sõna-sõnalt kui instituudi avaliku pöördumise. Kohe järgnesid samasisulised avalikud kirjad TA maailmakirjanduse instituudilt ja kuulsalt Peterburi etnograafiamuuseumilt Kunstkamera.

Märksõnad
Tagasi üles