Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.02.2020
Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (28) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (10) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (11) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (18) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (49) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (27) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (24) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (4) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (5) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn

5 min lugemist
  • Kliimamuutusest põhjustatud sisseränne võib Tallinna kasvatada miljonilinnaks
  • Linlastele tulusaks majandusharuks võib kujuneda roheline kodanikuenergeetika
  • Eesti keelel on jõudu püsida mitmerahvuselise elanikkonna ühise suhtluskeelena
Marek Strandberg FOTO: Erakogu

Kuidas Tallinnast võiks aastaks 2070 saada miljonilinn ja kus siis need miljon tallinlast elaks, mis keeles räägiks ja kuidas igapäevast leiba teeniks, arutleb Marek Strandberg.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Inimesteta ei saa tulevikus kindlasti hakkama. On neid, kes ütlevad, et maailmas on inimesi liiga palju ja sellest tulenevad liigtarbimine ja keskkonnahädad. Saab ka teistmoodi öelda: mida rohkem on inimesi, seda rohkem on ajusid ja arukas on need ajud lahenduste jaoks kasutusele võtta.

Mida tähendab poolsajandiga miljonilinnaks kasvamine? On see üldse võimalik? Jah, on! Ja see polegi väga keeruline ülesanne. Kui Tallinn kõvasti pingutaks, võib linn vaid siserände arvelt kasvatada elanikkonna 600 000 – 650 000 inimeseni juba aastateks 2045–2050. Ajalugu teab palju kiiremini kasvanud linnu.

Et olla aastaks 2070 miljonilinn, peaks Tallinna igas tunnis lisanduma kaks elanikku. Maailmas kasvavad praegu sama kiiresti Shanghai ja Dehli. Aasias on aga linnu, kuhu lisandub igas tunnis 15–20 inimest.

19.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto