Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.02.2020
Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (28) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (10) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (11) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (18) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (49) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (27) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (24) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (4) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (5) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks

4 min lugemist
  • Ei saa välistada Venemaa soovi panna NATO Balti riikides proovile
  • Venemaal ja Hiinal on võtmeroll Lääne ühtsuse õõnestamisel
  • Seismaks vastu ajastu ohtudele, tuleb kindlaks jääda ühistele väärtustele
Andres Herkel FOTO: Erakogu

Tähtsamad julgeoleku-raportid kinnitavad, et pea kõik ohud Läänemere piirkonnas lähtuvad Venemaalt, kirjutab Andres Herkel.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Müncheni julgeolekukonverentsi eel avaldatud raportis jäi silma hulk literatuurseid väljendeid nagu Westlessness ehk «läänetus», mis oli ka konverentsi esimärksõna. Samuti oli seal «putjomkinlus», millega märgiti Venemaa diplomaatilisi võite tagasipöördumisel Euroopa Nõukogusse ning järjest jõulisema positsiooni haaramisel Lähis-Idas.

Nendest kontseptuaalsem tundub mulle aga «karistamatuse ajastu». Lääs on end konfliktikolletest tagasi tõmmanud. See aga tähendab, et ohvrite arv ainult suureneb. Külma sõja järgne rahvaste vabaduse laine tõi kaasa arusaama vaba maailma kohustusest sekkuda (responsibility to protect), kui inimõigused ja -elud on ohus. Seda ei suudetud ega söandatud alati järgida, aga pelgalt selle põhimõtte esilolek mõjus diktaatoritele vaoshoidvalt. Nüüd on see asendunud järjest suurema võimetusega, mida seirab paljude lääneriikide pigisolek sisemiste vastuolude ja populismiga.

19.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto