Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
20.02.2020
Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (28) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (10) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (11) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (3) Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel (1) Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (18) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (49) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (27) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (3) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (24) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele (1) Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse (1) Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus (1) Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste (4) Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (4) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? (1) Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval (1) Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi (5) Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus (2) Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile

1 min lugemist
Tartu linna ettevõtlusosakonna juhataja Malle Blumenau lahkub aprillis ametist. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu linnavalitsuses üle 21 aasta ettevõtluse osakonda juhatanud Malle Blumenau (66) on esitanud lahkumisavalduse ja aprilli alguses saab osakonna juhiks Alo Lilles.

«Avaldus on sisse antud ja kunagi peab selle otsuse tegema,» ütles Blumenau. «Tervis ka logiseb ja hääl on ära. Ausalt öelda ei taha ka teatud asju enam koordineerida, on tunne, et piir on ees, uusi ideid enam ei tule, õige on anda teatepulk üle nooremale.»

Huvitav töö

Blumenau ütles tehtule tagasi vaadates, et meenutada on palju, sest osakond on vedanud rohkelt suuri üritusi, mis on linlaste hulgas menukad olnud. Ta kahetses, et rahvusköökide nädala korraldamine, mis klappinuks ka kultuuripealinna, on soiku jäänud. Töö osakonnas on aga kogu aeg olnud huvitav, ka erastamise aeg, millega tuli tegelda kolm aastat.

Pildil ettevõtluse arengu peaspetsialist Alo Lilles. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu abilinnapea Raimond Tamm ütles, et seniste kokkulepete kohaselt peaks aprilli algusest saama ettevõtluse osakonna juhatajaks Alo Lilles, kes on üle nelja aasta olnud samas ettevõtluse arengu peaspetsialist. Kavandatud on ka suunamuutus, et osakond hakkaks rohkem tähelepanu pöörama ettevõtluse ja uusettevõtluse arendamisele. Samuti on kokku lepitud mõnest senisest rollist loobumine: laatasid hakkab korraldama linnaettevõte Tartu Turg.

Pikk ametiaeg

Malle Blumenau sai ettevõtluse osakonna juhatajaks 1. septembril 1998. Enne seda, 1996. aasta algusest oli ta olnud välissuhete ja ettevõtluse arengu osakonna juhataja asetäitja ja hiljem kohusetäitja.

Kõige kauem Tartu linnavalitsuses töötanud osakonnajuhataja on Urmas Ahven, kes sai maakorralduse osakonna juhiks 1996. aasta alguses ja kes 2000. aasta septembrist on linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja.

Seotud lood
19.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto